10 Yavrusu Bulunan Köpeği Köylüler Sahiplendi

Bilecik’in Pazaryeri ilçesine bağlı Nazifpaşa Köyü sakinleri, 10 yavrusu bulunan sokak köpeğine sahip çıkarak ihtiyaçlarını gideriyor.

10 Yavrusu Bulunan Köpeği Köylüler Sahiplendi

nazifpaşa1 10 Yavrusu Bulunan Köpeği Köylüler Sahiplendi

Köy Muhtarı Fikri Çavdar yaptığı açıklamada, çevre il ve ilçelerden toplanıp köy çevresine bırakılan sokak hayvanlarının açlık nedeniyle köy meydanına geldiğini söyledi.

Sokak hayvanlarına ellerinden geldiğince yardımcı olduklarını ifade eden Yıldız, özellikle 10 yavrusu bulunan sokak köpeğine tüm köylülerin yakın ilgi gösterdiğini söyledi.

nazifpaşa2 10 Yavrusu Bulunan Köpeği Köylüler Sahiplendi

Bakımını üstlendikleri 24 yavru köpeğin bulunduğunu anlatan Yıldız, “Başka il ve ilçelerden köpekleri bizim meralarımıza bırakıyorlar. Biz de kendi imkanlarımızla bakmaya çalışıyoruz. Ama bir şekilde bunların hepsini sahiplenmek mümkün değil. Köy nüfusundan fazla köpek yavrusu var bu köyde. Bir şekilde yavruları ölümden kurtarmak için elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz” dedi.

Köpeklerin, köy halkının bir günde yediği ekmeğin 3-4 katını tükettiğini dile getiren Yıldız, şöyle dedi:
“Aslında bu sokak köpeklerine bakacak gücümüz yok. Ama o yavruları görünce insan dayanamıyor. Madem çevre belediyeler bu köpekleri atıyorlar hiç olmazsa dişileri kısırlaştırsınlar. Bu hayvanlar dağ başında yavrularını nasıl besleyecekler?”

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

10 Yavrusu Bulunan Köpeği Köylüler Sahiplendi

İnsan Dostlarını Yangından Kurtaran Kahraman Köpek : “Paşa”

10 Yavrusu Bulunan Köpeği Köylüler Sahiplendi

Sokaktan Devriyeye: Şili’deki Sokak Köpekleri