in

3 Gündür Minare Alemine Takılı Kalan Atmaca Sonunda Kurtarıldı

Şanlıurfa’da Hızanoğlu Camisi’nin minaresindeki aleme ayağında ip dolanan ve yaklaşık 3 gündür kurtarılmayı bekleyen atmaca bugün kurtarıldı.

Cumartesi akşamı Haşimiye Meydanı‘ndaki Hızanoğlu Camisi‘nin minaresinin aleminde atmaca görenler, durumu Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı ekiplerine bildirdi.

Olay yerine elen ekipler, ara sokaklara itfaiye aracının girememesi üzerine bir süre atmacayı kurtarmak için çalışma yaptı ancak gece karanlığı nedeniyle çalışmalara son verildi.

Pazar günü de yapılan çalışma sonucu atmaca kurtarılamadı. Ekipler, bu sabah atmacayı kurtarmak için tekrar çalışma başlattı. Kurulan tahta iskeleye çıkan itfaiye eri tarafından bulunduğu yerden kurtarıldı.

Atmacanın kurtarılmasını meraklı gözlerle izleyen çarşı esnafı ve çevre sakinleri, itfaiye ekiplerini alkış ve zılgıt çalarak kutladı. Minareden indirilen ve veteriner hekim tarafından kontrolü yapılan atmaca, gelen Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Atmacanın, tedavisinin ardından doğaya salınacağı belirtildi.

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

six + 14 =

Loading…

Yorumlar

Yüksekova’nın Sokak Hayvanlarına Hekimler Sahip Çıkıyor

Ölen Kuzusunu Otomobilin Üzerinde Taşıdı