3D Baskılı Gagasıyla Tukan ‘Grecia’

Bir grup gencin kendisini dövmesi sonucu üst gagasını kaybeden ‘Grecia’ adındaki Tukan kuşuna 3D baskılı bir gaga yapıldı.

3D-gaga-1 3D Baskılı Gagasıyla Tukan ‘Grecia’

Grecia adında güzel bir Tukan kuşu geçen yıl Kosta Rikalı genç bir çete tarafından saldırıya uğradı ve üst gagasını kaybetti. Gagası olmadığı için kendi kendini beslemeyen Grecia, ZooAve hayvan barınağına getirilmeseydi muhtemelen yaşayamayacaktı.

3d-gaga-2 3D Baskılı Gagasıyla Tukan ‘Grecia’

Hayvanseverler, Grecia adına 3D baskılı gaga yapmak için güçlerini birleştirdi ve dört yerel şirket de kurtarmaya yardım etmek için £ 6380 bağışladı. Bir buçuk yıl gibi uzun bir sürenin ardından Grecia’nın yapay gagası tamamlandı ve Grecia artık kendi başına yemek yiyebildiği gibi şarkı da söyleyebiliyor.

3d-gaga-4 3D Baskılı Gagasıyla Tukan ‘Grecia’

Bir Tukan gagası 20-25 gram ağırlığında, ancak Grecia’nın en yeni 3D baskılı zirve sadece 18 gram ağırlığında. Gaga hafif olduğu için Grecia proteze kolayca alıştı.

3d-gaga-5 3D Baskılı Gagasıyla Tukan ‘Grecia’

Yeni gagası ile oldukça mutlu olan Grecia anısına Animal Planet’in belgesel olarak çekilen 40 dakikalık uzun metrajlı filmi “Tukan Grecia Yolculuğu Anlatıyor” 170 ülkede yayınlanıyor.

Daha fazla bilgi için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Celabruslu Abdo’nun Çocukları ve Köpekler

Celabruslu Abdo’nun Çocukları ve Köpekler

Dubai’deki Yeni Moda: Bitlerle Saç Bakımı

Dubai’deki Yeni Moda: Bitlerle Saç Bakımı