6 Köpek ve 14 Güvercinin Katili Belli Oldu

6 Köpek ve 14 Güvercinin Katili Belli Oldu

Ankara’nın Sincan ilçesinde 6 köpek ve 14 güvercini zehirli tavuk eti vererek öldürdüğü ortaya çıkan kasap İsmail K., sevk edildiği mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Geçen salı günü Sincan’da Menderes Mahallesi’nde bulunan Nacip Fazıl Parkı’nda bulunan hayvanları beslemek için gidenler, 2 sokak köpeğinin yerde kıvrandığını gördü. Veteriner kliniğine götürülen köpekler kurtarılamadı. Bir gün sonra aynı parkta 4 köpek ve 14 güvercinin de aynı şekilde öldüğü belirlendi. Yapılan incelemede köpekler ve güvercinlerin zehirli tavuk eti verilerek öldüğü  belirlendi.

Katil Kasap Çıktı

Bölgedeki hayvanseverlerin şikayeti üzerine polis, çalışma başlattı. Görgü tanıklarının ifadeleri doğrultusunda yapılan araştırmada hayvanları, kasaplık yapan evli ve 2 çocuk babası İsmail K.’nın zehirlediği belirlendi. Gözaltına alınan İsmail K.’nın salı akşamı saat 20.40 sıralarında park içinde bulunan kameriyenin kenarına siyah poşet içinden çıkardığı etleri bıraktığı ve bunları yiyen hayvanların zehirlendiği saptandı.

 

İsmail K., polisteki sorgusunda da kasap olarak çalıştığı Ayaş’taki dükkanda iş yerine sürekli giren farelerin öldürülmesinde kullandıkları adını bilmediği beyaz renkte toz zehri tavuk ve kırmızı et parçalarına karıştırarak hayvanlara verdiğini itiraf etti. İsmail K., kendisi ve çocuklarının sokak köpeklerinden korktuğu için eylemi gerçekleştirdiğini de söyledi. İsmail K., sorgusu ardından adliyeye sevk edilirken, çıkarıldığı nöbetçi mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ajanimo'daki İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
6 Köpek ve 14 Güvercinin Katili Belli Oldu

Soğuktan Korunmak için Kendini Valilik Binasına Sahiplendiren Akılı Kedi Boncuk

6 Köpek ve 14 Güvercinin Katili Belli Oldu

Kırsal Alana Terk Edilen Köpeği Sırtında Taşıyarak Şehre Geri Getiren Bisikletçi