60 Yıldır Kedilere Annelik Yapan Pamuk Kalpli Ummuhan Teyze

Kütahya’nın Hisarcık ilçesinde 87 yaşındaki Ummuhan Aksulu, 60 yıldan beri sokak kedilerine bakıyor.

Ölen eşinden kalan emekli maaşıyla geçinen 5 çocuk annesi Ummuhan Aksulu (87), elinde bastonuyla her gün sabah akşam evinin önüne gelen 30’a yakın sokak kedisini haşlanmış makarna, ekmek, balık veya tavuk kırıntıları ile besliyor.

60-yildir-kedilere-annelik-yapan-pamuk-kalpli-ummuhan-teyze2 60 Yıldır Kedilere Annelik Yapan Pamuk Kalpli Ummuhan Teyze

Sokak kedilerinin aylık 200 TL’yi aşkın masrafı olduğunu, bu nedenle hayvan severlerden destek beklediğini söyleyen Ummuhan Aksulu, “40 yıl önce öğretmen eşimin vefatı üzerine 5 çocuğumla tek başıma kaldım. Zorlu yaşam şartlarına rağmen o dönemlerde bile sokak kedilerinin bakımını ihmal etmedim. Onları da kendi çocuklarım gibi gördüm. Kedileri çok seviyorum.Onların sokaklarda aç gezmesine dayanamıyorum.

60-yildir-kedilere-annelik-yapan-pamuk-kalpli-ummuhan-teyze1 60 Yıldır Kedilere Annelik Yapan Pamuk Kalpli Ummuhan Teyze

Kendim hasta olduğumda kedilere kızım bakıyor. Bugüne kadar kedilere haşlanmış makarna, ekmek, balık ve tavuk kırıntılarından başka bir şey veremedim. Çünkü mama almaya gücüm yetmez. Kedilerimin daha sağlıklı beslenebilmeleri hayvan severlerden mama desteği bekliyorum. Sağlığım elverdikçe, gücüm de yettiğince onlara bakacağım” diye konuştu.

60-yildir-kedilere-annelik-yapan-pamuk-kalpli-ummuhan-teyze 60 Yıldır Kedilere Annelik Yapan Pamuk Kalpli Ummuhan Teyze

Yorumlar

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Emre Aşık’ın Eşi “Kulaklı Orman Baykuşu” Yüzünden Veterinere Saldırdı

Emre Aşık’ın Eşi “Kulaklı Orman Baykuşu” Yüzünden Veterinere Saldırdı

Kırklareli’nde Öğrencilere ‘Biyolojik Çeşitlilik’ Eğitimi

Kırklareli’nde Öğrencilere ‘Biyolojik Çeşitlilik’ Eğitimi