Adana’da ‘Hayvan Hakları Fotoğrafları Sergisi’ Yoğun İlgi Gördü

Adana’da ‘Hayvan Hakları Fotoğrafları Sergisi’ Yoğun İlgi Gördü

Adana Optimum AVM’de bulunan hayvan hakları konulu fotoğraf sergisi oldukça ilgi çekiyor.

sergi--2 Adana’da ‘Hayvan Hakları Fotoğrafları Sergisi’ Yoğun İlgi Gördü

Türkiye’de 2004 yılında yasalarla güvence altına alınan hayvan haklarına dikkat çekmek ve hayvanlara kötü muameleyi engellemek amacıyla gerçekleştirilen “Hayvan Hakları Kareleri” konulu fotoğraf sergisi yoğun ilgi görüyor. Hayvan Hakları Karelerini yansıtan en güzel fotoğraflar 21 Ağustos’a kadar Adana Optimum’da sergileniyor.

Rönesans Gayrimenkul Yatırım A.Ş. bünyesindeki alışveriş merkezleri, fotoğraf sanatı portalı Fotopya ve Yaratıcı Çocuklar Derneği tarafından düzenlenen yarışmanın dereceli fotoğraflarının sergisi, Optimum ziyaretçilerinden büyük ilgi gördü. Ziyaretçiler, hayvan haklarının birbirinden çarpıcı karelerle anlatıldığı eserleri dikkatle inceledi.

sergi-3 Adana’da ‘Hayvan Hakları Fotoğrafları Sergisi’ Yoğun İlgi Gördü

Geleceğin fotoğraf sanatçılarını keşfetmek, çocukları fotoğraf sanatına özendirerek onların duygu ve düşüncelerini fotoğraf yoluyla da özgürce ifade etmelerini sağlamak amacıyla düzenlenen yarışmaya, Türkiye’nin birçok ilinden 5 bin 824 eser katıldı. “Hayvan Hakları” temasının işlendiği yarışmada; yetişkin kategorisinde 4 bin 783, lise kategorisinde 634, ortaokul kategorisinde ise 407 fotoğraf dereceye girebilmek için yarıştı. Yapılan değerlendirme sonunda, 3 ayrı kategoride birinci, ikinci ve üçüncünün yanı sıra mansiyon ödülleri sahiplerini buldu. Yarışmada dereceye giren fotoğrafların da aralarında yer aldığı toplam 69 eser sergileniyor.

sergi-1 Adana’da ‘Hayvan Hakları Fotoğrafları Sergisi’ Yoğun İlgi Gördü

Birbirinden güzel hayvan hakları karelerinin yer aldığı sergi, Adana Optimum AVM’nin 2. katında, 21 Ağustos 2016 tarihine kadar gezilebilecek.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Adana’da ‘Hayvan Hakları Fotoğrafları Sergisi’ Yoğun İlgi Gördü

Orfoz Balığı Avlamak Yasaklandı

Adana’da ‘Hayvan Hakları Fotoğrafları Sergisi’ Yoğun İlgi Gördü

‘Sürgün İnek’ Filminin Yönetmeni FETÖ’den Tutuklandı