Ah Bir Kedi Olsam!

Buker Uzuner’in yeni kitabı “Ah Bir Kedi Olsam” raflarda yerini aldı.

Ah Bir Kedi Olsam!

Buket Uzuner uzun bir aradan sonra yeni kitabını çıkarmış.

Yeni kitabında çocuklara hayvan sevgisini aşılamak için roman karakterini kedi olarak seçmiş. 1 yıllık bir yazım serüveninden sonra kitap raflarda yerini aldı.

http-%2f%2fwww-ajanimo-com%2fwp-content%2fuploads%2f2017%2f04%2fgecirdigi-kaza-sonrasi-tum-yuzunu-kaybeden-ancak-hayata-siki-siki-tutunan-kedi-chase Ah Bir Kedi Olsam!

Everest yayınlarından çıkan kitabın önsözünde “Hep bir kedim olsun istedim. Evimizde yaşayan, yatağımda bana sarılıp uyuyan, kucağımda mırlayan, biz yokken evimizi ejderha ve kötü adamlardan koruyan, geri geldiğimizde bizi kapıda özlemle karşılayan, uçan bir kahraman gibi evin en yüksek raflarına tırmanabilen, uzun bir örümcek ağına asılarak benimle çölleri, dağları ve ormanları aşan, bizim koridorda koşup oynayan bir kedi!” yazıyor.

Küçük Can’ın hayattaki en büyük hayali sadece bir kedisi olması değildi. Can, sabah karanlığında servis aracıyla okula gitmek yerine kediler gibi mışıl mışıl uyuyabilmeyi de çok istiyordu. Acaba bir çocuk olmak yerine, hiç ödev yapmayan, gece erkenden yatıp, sabah karanlıkta kalkmayan, sevmediği yemekleri yemek zorunda olmayan, saatlerce oyun oynayan özgür bir kedi yavrusu olsaydı, hayatı nasıl olurdu? Aslında hangimiz kedilere bakıp da onlara bir kez bile özenmedik ki? Hey çocuklar, haydi kedi yavrusu olmak isteyen bir çocuğun macerasına! yer alıyor.

Sadece çocukların değil bence ebeveynlerinde keyifle okuyacağı bir kitap olmuş.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ah Bir Kedi Olsam!

Gupse Özay ve Barış Arduç Kedileri Betü’yü Arıyor

Ah Bir Kedi Olsam!

Fotoğrafların Davetsiz Misafiri 15 Trolcü Kedi