Belçika’da Yarasalar Averbode Manastırı’nda Korunacak

Belçika’nın Flaman bölgesine özgü beş farklı yarasa türünün, Averbode Manastırı’nda korunup çoğaltılmasına karar verildi. Manastırın çatısı, yarasaların rahat yaşayabileceği şekilde düzenlenecek.

manastır1 Belçika’da Yarasalar Averbode Manastırı’nda Korunacak

Belçika Yarasa Çalışma Grubu tarafından yapılan çalışma sonucu, Averbode Manastırı‘nın tavan arasında eşsiz yarasa türlerinin yaşadığı belirlendi.

Aralarında gri kulaklı yarasa ve sakallı yarasaların da bulunduğu Flaman bölgesine özgü yarasa türlerinin korunması için yerel makamlar harekete geçti.

Flaman kurumları, çevre örgütleri ve yarasaların yaşadığı Averbode Manastır’ı arasında bir işbirliği anlaşması imzalandı. Anlaşma çerçevesinde, yarasa sürülerinin korunması ve çoğaltılması için bir eylem planı benimsendi.

manastır2 Belçika’da Yarasalar Averbode Manastırı’nda Korunacak

Uzmanlar tarafından sayımı yapılan yarasaların yaşamlarını rahatça sürdürebilmeleri için manastırın çatısında küçük düzenlemeler yapılacak.

Manastırda gerçekleştirilecek tadilat ve düzenlemelerden yarasaların olumsuz etkilenmemesi sağlanacak. Yarasaların tavan arasında bulunduğu sırada ve üreme dönemlerinde manastır çevresinde bazı sınırlamalara gidilecek.

Kaynak: BBC Türkçe

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Trafik Kazasında Felç Kalan Köpeğe Yürüteç Takıldı

Trafik Kazasında Felç Kalan Köpeğe Yürüteç Takıldı

Süper Mario’ya Özenen Hamster

Süper Mario’ya Özenen Hamster