Beylikdüzü’nde Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi

Beylikdüzü’nde sokaktaki kedilerin korunması ve daha iyi bir yaşam sürdürmesi için yeni bir proje hayata geçiyor.

Daha önce eski seçim sandıklarından kedi evleri yaparak ilçenin çeşitli yerlerine yerleştiren Beylikdüzü Belediyesi, şimdi de sokak kedilerinin korunması ve konforu için “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi”ni hayata geçiriyor.

beylikduzukedi3 Beylikdüzü’nde Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi

Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği projede hayvanseverler ile işbirliği içinde çalışılacak.

Beylikdüzü Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü, içerisinde kedi evi de bulunan, 6 metrekare ebatında olan Kedi Beslenme ve Yaşam Alanları, ilçe genelinde sokak kedilerinin yoğunlukta olduğu yeşil alanlara yerleştirilecek.

beylikduzukedi1 Beylikdüzü’nde Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı Projesi

Projeyi, hayvanseverlerle işbirliği içerisinde hayata geçirecek olan Veteriner İşleri Müdürlüğü, örnek “Kedi Beslenme ve Yaşam Alanı”nı hayvanseverlerle yaptığı toplantıda tanıttı. Kedilerin sağlık kontrolleri, aşıları ve güvenliklerinin takip altında tutulabilmesine imkan sağlayacak olan “Kedi beslenme ve Yaşam Alanları”nın bakım, besleme ve temizlik işlemleri belirlenen gönüllüler tarafından üstlenilecek. Yaşam alanlarını kullanan kedilerin rutin sağlık kontrolleri ve yaşam alanları içindeki kulübe yapımları ise Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından sağlanacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Yolun Ortasında Köpek Balığı Bulundu

Yolun Ortasında Köpek Balığı Bulundu

Köpekler Şeker Hastalığını Tespit Edebiliyor

Köpekler Şeker Hastalığını Tespit Edebiliyor