Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Bodrum’da sokağa atılan golden retriever cinsi köpekleri sahiplenen Şenol Özbakan’ın kurduğu “Golden Çetesi” grubu sosyal medyada binlerce kişi tarafından takip ediliyor.

Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

golden-10 Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde, sokağa terk edilen golden retriever cinsi köpeklere sahip çıkan 56 yaşındaki eski güverte reisi Şenol Özbakan, sosyal medyada oluşturduğu “Golden Çetesi” grubuyla dünya genelinde binlerce takipçiye ulaştı.

Köpekleriyle Bodrum sahiline gelerek denize giren ve tasmalarıyla birbirine bağladığı 13 köpekle sokaklarda gezinti yapan Özbakan, yerli ve yabancı turistlerin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

golden-11 Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Turistler köpekleri fotoğraflayabilmek için adeta birbirleriyle yarışıyor. Şenol Özbakan, yaptığı açıklamada, bakımlarını üstlendiği köpekleri, farklı zamanlarda sokağa atılmış halde bulduğunu söyledi.

Golden retriever cinsi köpeklerin sayısının geçen yıl 5 olduğunu ve bir yıl içerisinde 13’e yükseldiğini ifade eden Özbakan, “Bu hayvanlar bakılamayıp sokağa atılmıştı. Ben de onları sahiplendim ve tüm bakımlarını yapıyorum.” dedi.

golden-3 Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Özbakan, kızının da yardımlarıyla sosyal medyada “Golden Çetesi” isminde bir grup oluşturduklarını ve bu sayfaya hayvanseverlerin yoğun ilgi gösterdiğini belirtti.

golden-4 Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Boncuktan yaptığı takıların satışını da bu gruptan gerçekleştirdiğini vurgulayan Özbakan, şunları söyledi: “Sayfamızda şu anda 13 bine yakın takipçimiz yer alıyor. Kanada, İngiltere, ABD, Fransa ve Suudi Arabistan gibi ülkelerden köpekleri görmeye gelen çok insan oldu. Türkiye’nin her yerinden de ayrı bir ilgi oluyor. Yaptığımız bu satışlarla arabamızı büyüttük ve rahatladık. Geçimimizi sağlıyoruz. Yoldan geçen insanlar da bize çok destek oluyor. Gerçekten insanlar çok duyarlı.“

golden-9 Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Özbakan, her gün düzenli olarak köpekleriyle denize girdiğini bildirerek, “Öğleden sonra aracımızdan çıkarız ve denizde yüzeriz. Daha sonra marinaya gideriz ve orada bizi bekleyen insanlar var, iki saat otururuz. Akşam saatlerinde de arabamıza gideriz. 24 saatimiz hep böyle geçer.” diye konuştu.

golden-2 Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Hayvanlarla yaşamanın kendisini çok mutlu ettiğini dile getiren Özbakan, ayrıca şunları belirtti: “İnsanlardan ne kadar uzak olursan o kadar mutlu yaşıyorsun bu dünyada.  İnsanların dünyaya yaptığı zulmü, vahşiliği söylemeye bile gerek yok. Hayvanlar hiçbir şey istemezler. Onlar için sadece sevgi. Bu köpekleri dışarıya atan sahiplerini de kınıyorum. Yurdun her yerinden bize yardımda bulunuyorlar.

Kaynak: Habertürk

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Yalvaç Ural’dan İnsanlık Tarihinin İlk Yazılı Hayvan Masalları

Bodrum’un “Golden Çetesi” Sosyal Medyada Fenomen Oldu

Anne Köpek Yavrularını Öğretmene Emanet Etti