Çakıl Taşı Yutan Balığı Ameliyat Ettirdi

Çakıl Taşı Yutan Balığı Ameliyat Ettirdi

Avustralya’da bir kadın yanlışlıkla çakıl taşını yutan balığını 500 dolar harcayarak kurtardı.

balik-6 Çakıl Taşı Yutan Balığı Ameliyat Ettirdi

Avustralya’da 21 yaşındaki bir kadın, japon balığı yanlışlıkla çakıl taşı yutunca Brisbane veterinerlerine koştu. The Brisbane Bird and Exotics Veteriner Kliniği Conquer adlı balığın fiziksel muayenesini yaptı ve boğazının arka kısmında siyah bir çakıl taşı olduğunu söyledi. Conquer acil cerrahi müdahaleye alındı ve taşın alınması için gereken her şey hazırlandı.

balik-3 Çakıl Taşı Yutan Balığı Ameliyat Ettirdi

Veterinerler bu minnoşun ağzını yavaşça açtı ve özel bir ameliyat aletiyle operasyona başladılar. Klinikte çalışanların söylediğine göre, prosedür epeyce hızlıydı. Conquer iyileşme sürecinde gayet iyi gidiyor. Conquer’in tedavi masrafları 500 dolara mal oldu. Fakat Conquer’in sahibi bu minik can için uğraşlarından ötürü veterinerlerden büyük bir alkış ve takdir aldı.

balik-5 Çakıl Taşı Yutan Balığı Ameliyat Ettirdi

“Annesinin fazlasıyla dikkatli biri olduğu su götürmez bir gerçek. Eğer evcil hayvanındaki değişimi fark etmeseydi, Conquer şu an açlıktan ölmüş olurdu.” dedi. Veterinerler ise “Kedilere ve köpeklere gösterilen bu sevginin minik bir japon balığına gösterildiğini görmek içimizi ısıttı. Birçok insan kedisine, köpeğine veya çocuğuna para harcama konusunda gözünü bile kırpmaz. Dolayısıyla diğer güzellikleri ve canlıları neden daha az önemseyelim” şeklinde açıklamada bulundu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Çakıl Taşı Yutan Balığı Ameliyat Ettirdi

Google, Bulgakov’un ‘Usta ile Margarita’sında Rol Alacak Kedi Arıyor

Çakıl Taşı Yutan Balığı Ameliyat Ettirdi

Slovakyalı Uzmanların Takip Ettiği Leylek Mersin’de Vuruldu