Cami Bahçesinde Onlarca Kediye Sahip Çıkıyor

Cami Bahçesinde Onlarca Kediye Sahip Çıkıyor

Sivas’ta dernek başkanlığını yaptığı caminin bahçe ve müştemilatında onlarca sokak kedisi besleyen 73 yaşındaki İsmet Tipiler, hayvan sevgisiyle örnek oluyor

siva-dede Cami Bahçesinde Onlarca Kediye Sahip Çıkıyor

Sivas’ta dernek başkanlığını yaptığı caminin bahçe ve müştemilatında onlarca kediyi besleyen 73 yaşındaki İsmet Tipiler, “Allah’ın yarattığı varlıklar, onlara karşı sevgi ve şefkat göstermeliyiz. Biz onları seversek Allah’ta bizi sever.” diyerek herkese hayvan sevgisi aşılıyor.

Emekli olan İsmet Tipiler Kümbet Camisi’nin dernek başkanlığını yapıyor. Bu göreve gelmesi ile cami bahçesindeki kedilerle de yakından ilgilenmeye başlayan Tipiler, her geçen gün sayıları artan hayvanları doyurmak için büyük emek harcıyor.

‘Barınak Yapılmalı’

Tipiler, kedilerin yavruları için de özel bir yer yaptığını, en büyük sıkıntısının yiyecek temin etmek olduğunu belirtti. Kentte sokak kedileri için barınak yapılmasını isteyen Tipiler, özellikle kış aylarında sokaklardaki kedi yavrularının hayatını kaybettiğine dikkati çekti.

Tipiler, birçok kişinin kedileri sevmediğini dile getirerek, şunları kaydetti:

“Hayvanlara işkence ve zulüm edenler var. Böylelerini gördüğüm zaman uyarıyorum. Yazıktır, bunlar da Allah’ın yarattığı birer canlı. Bunlara acıyın, elinizden geldiği kadar sevin. Elimden geldiği kadar sevdirmeye çalışıyorum ama maalesef insanların çoğu kedileri sevmiyor. Sabahları camiyi açmaya gelirim ve kediler köşe başlarında beni bekler. Akşam da eve giderken gruplar halinde kediler beni beklerler. Elimden geldiği kadar onlara yiyecek veriyorum. Yavru kedilere de anneleri iyi bakıyor. Anne kedileri iyi besliyorum ve mesele halloluyor. Bunlara birileri sahip çıksa onlara devrederim. Gözüm açık gitmem, birileri bakıyor, bir sevgi gösteriyor derim ama maalesef insanlar evlerine kedi koymuyor ve dolayısıyla sokaklarda kalıyor. Hırçın kediler var, onların sefillere yemek yedirmemesini de önlüyorum. Hepsine hakkını ayrı ayrı veriyorum.”

Cami bahçesindekiler dışında, evi ile cami arasındaki 3-4 yerde de kedilerin kendisini beklediğini anlatan Tipiler, “Adeta bunları çocuklarım gibi besliyorum ve sevgi gösteriyorum. Elim boş gidersem, bunlar da miyavlarsa o gün uyuyamıyorum, üzülüyorum.” diye konuştu.

İlgili Haberler

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Cami Bahçesinde Onlarca Kediye Sahip Çıkıyor

Kitapları, “Kahveli Fotoğraf” Çektirmek için Almayanlara Özel Edebiyat Testi

Cami Bahçesinde Onlarca Kediye Sahip Çıkıyor

Dünyanın En Şanslı Mesleğine Sahip: Hayvanlarla Selfie Çekmek