in

Caretta’ların Yumurtlama Alanlarına Çöp Attılar!

Caretta caretta kaplumbağalarının yumurtlama alanlarından biri olduğu için koruma altında olan Antalya’nın Patara Plajı’nda kaplumbağaların yumurtlama noktasına uyarı olduğu halde çöp attılar.

Nesli tükenme tehlikesi ile karşı karşıya olan caretta caretta kaplumbağalarının Türkiye sınırları içindeki bir kaç yumurtlama noktasından biri olan Antalya’nın Kaş ilçesindeki ünlü Patara plajında kaplumbağaların yumurtlama noktasına uyarı olduğu halde çöp atılması hayvan severlerin ve çevrecilerin tepkisini çekti.

Yumurtaların bulunduğu noktaları korumak için konulan kafesler çöplük oldu

Üzerinde “burası benim yuvam” yazan koruma tellerinden plajın birçok farklı noktasında bulunuyor ve ne yazık ki hepsinin içi çöp dolu.

Görevliler “başa çıkamıyoruz”

Ajanimo’ya ulaşan hayvan severler bu görüntüler karşısında şok olduklarını ve hemen plajın güvenlik görevlilerine başvurduklarını ancak görevlilerden “başa çıkamıyoruz, sürekli çöp atıyorlar zaten caretta yumurtlama noktaları bizim sorumluluğumuzda değil, oralar ile çevre bakanlığı ilgileniyor.” cevabını aldıklarını belirterek carettaların yumurtlama alanlarının resmen korunmasız bırakıldığına dikkat çektiler.

Nesli tükenme tehlikesi altındaki bir canlının yumurtlama alanlarının çöple dolmasına nasıl müsaade edildiğini kesinlikle anlamamız mümkün değil ve yetkililerin en kısa sürede bu ciddi soruna etkili bir çözüm bulacağını umuyoruz.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

five × two =

Loading…

Yorumlar

Avlanması Yasak Karacayı Vurdu, Derisini Yüzüp Sosyal Medyada Paylaştı

Toplumsal Olaylara Müdahalede “Kangal” Kullanmak Ne Kadar Doğru?