Çin’deki Köpek Eti Yeme Festivalinden Bine Yakın Köpek Kurtarıldı!

Çin’de, tüm çalışmalara rağmen bu sene de başlayan geleneksel köpek eti festivalinden köpek dostlarını kurtarmak isteyen hayvan hakları savunucuları ellerinden geleni yapıyor.

kopek-festival-9 Çin’deki Köpek Eti Yeme Festivalinden Bine Yakın Köpek Kurtarıldı!

Çin’in Yulin şehrinde 10 gün sürecek olan köpek eti festivali başladı. Hayvan pazarlarına karşı, hayvan hakları savunucuları oldukça tepkili. Festival boyunca kesimhanelerde 10 bin kadar köpeğin öldürülmesi beklenirken, aktivistler bu durumu önleme peşinde.

kopek-festival-8 Çin’deki Köpek Eti Yeme Festivalinden Bine Yakın Köpek Kurtarıldı!

Çin’de ve bazı diğer Asya ülkelerinde köpek yemek geleneksel bir durum ve insanların dostu olarak kabul edilen 10-20 milyon arası köpek etleri için öldürülüyor.

kopek-eti-festivali-1 Çin’deki Köpek Eti Yeme Festivalinden Bine Yakın Köpek Kurtarıldı!

Her sene yaz aylarında festival başlıyor ve geleneksel şekilde köpekler kesiliyor. Amerikalı aktivist Marc Ching, bu durumu önlemek için Yulin’deki festivale gitti ve köpekleri kurtarma çalışmalarına başladı.

Salı gününün sonunda ise Ching ve arkadaşı Valarie Ianniello, 6 kesimhaneden 1000’e yakın köpeği serbest bırakmayı başardı. Hatta Facebook sayfasında köpeklerin içler acısı bazı görüntülerini de paylaştı.

 

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Yorum Ekle
  1. Bence birbirimizi yiyin siz işkence yaparak kötü ruhubuzu ve vicdaninizi terbiye edersiniz adı Çin halkı nefret ediyorum sizden pislikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Köpek Efendi İstemezdi, Efendi Köpeğin Dünyasını Yıkmasaydı Eğer

Köpek Efendi İstemezdi, Efendi Köpeğin Dünyasını Yıkmasaydı Eğer

İnsanını Arayan Köpekler Kalamış Parkı’nda Buluşuyor

İnsanını Arayan Köpekler Kalamış Parkı’nda Buluşuyor