in

Çıtır Köpeği Kaçıran Özlem Kumrular Bahçeşehir Üniversitesi’nden İstifa Etti

Beylerbeyi’nde mahallenin köpeği olarak bilinen Çıtır’ı apartmanda koku yaptığı gerekçesi ile önce Ataköy’de sokağa bırakan, günler sonra koma halinde kilometrelerce uzaktaki Cebeci barınağına bırakarak Çıtır’ın bir barınak köşesinde ölmesine neden olan Özlem Kumrular çalıştığı üniversiteden istifa ettiğini açıkladı.

Beylerbeyi‘nde mahalleli tarafından beslenen yaşlı köpek Çıtır 28 Ağustos günü ortadan kaybolmuştu. Köpeklerine sahip çıkan mahalleli, Çıtır’ın aynı mahallede yaşayan Bahçeşehir Üniversitesi öğretim üyesi Özlem Kumrular tarafından mahalleden alınıp bir taksinin bagajına koyarak Ataköy‘e atıldığını öğrenmişti.

Konunun detayları için:

Bir Akademisyen Tarafından Başka Bir İlçeye Atılan Mahallenin Köpeği Çıtır Nerede?

İddiaları yalanlayıp kendini savunan Özlem Kumrular Çıtır’ı bir barınağa bıraktığını iddia etmişti. Çelişkili ifadeler veren Kumrular Çıtır’ın yerini günlerce kimseye söylemeyip emin ellerde olduğunu iddia etmişti. Geçtiğimiz günlerde Çıtır’ın 1 Eylül günü koma halinde Sultangazi Cebeci Barınağına getirilip 2 Eylül günü hayatını kaybettiği öğrenilmişti.

Konunun detayları için:

Bir Akademisyen Tarafından Kaçırılan Köpek ‘Çıtır’ Öldü!

Çıtır köpeğin ölmesinin ardından akademisyene yönelen tepkiler iyice artmış ve çalıştığı kurumdan bir hamle beklenmişti.  Bugün o hamle çalıştığı kurumdan değil akademisyenin kendisinden geldi ve görevinden istifa ettiğini açıkladı.

 

Konuyla ilgili bir önceki haber için:

 

Çıtır’ın Ölümüyle İlgili Yaşanan Sürecin Aydınlatılması için Hayvan Aktivistleri İmza Kampanyası Başlattı

 

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

nineteen + five =

Loading…

Yorumlar

Kedilerde Kanlı Dışkılama Nedenleri

Köpeklerde Sivilce Sorunu