in

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a Afrika Seyahatinde 3 Yavru Aslan Hediye Edildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a Afrika seyahati sırasında 3 aslan yavrusu hediye edildi. ”Bir an için torunlarım ister mi acaba diye düşündüm” diyen Erdoğan, üç yavru aslanın Gaziantep’teki hayvanat bahçesine gönderileceğini söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Afrika seyahati sırasında Sudan Cumhurbaşkanı Ömer Hasan El-Beşiri tarafından 3 aslan yavrusu hediye edildi. Erdoğan, üç yavru aslanın Gaziantep’teki hayvanat bahçesine gönderileceğini söyledi.

Afrika seyahati dönüşü uçakta gazetecilere konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisine hediye edilen 3 yavru aslanla ilgili şunları anlattı:

”İkisi birer yaşında. Onların biri dişi, biri erkek. Üçüncüsü de sekiz aylık. Bir an için torunlarım ister mi acaba diye düşündüm. Berat Bey’e bir sor bakalım dedim. Torun önce hayır diyordu, sonra getirin falan demeye başladı. Ama Berat Bey de haklı olarak bunun tehlikeli olabileceğini söyledi. Neticede aslanlar, Gaziantep’e gönderilecek. Gaziantep Belediye Başkanlığı’nın çok büyük bir hayvanat bahçesi var. Belediye Başkanımız Fatma Hanım’ı aradım söyledim, bilahare haber gönderdi bize, çok da iddialı konuştu. ‘Ben elemanlarımı göndereyim, direk oradan alsınlar, Gaziantep’e getirsinler’ dedi. İnşallah üç aslan Gaziantep’in hayvanat bahçesinde yerlerini alacak. Ayrıca ceylanlar da var, ceylanlar bize gelecek.”

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

two × one =

Loading…

Yorumlar

Acil Servisin Önünde Saatlerce İnsanını Bekledi

Bursa Adliyesi’ndeki X-Ray Cihazıyla Çılgınca Eğlenen Kedicik