Düşkün Leylekler Evi Hayvanlara Şifa Dağıtıyor

Düşkün Leylekler Evi Hayvanlara Şifa Dağıtıyor

Bursa’da, Osmanlılar tarafından 19. yüzyılda kurulan dünyanın ilk hayvan hastanesi “Gurabahane-i Laklakan” (Düşkün Leylekler Evi) sahipsiz sokak hayvanlarına şifa dağıtıyor.
duskun-leylekler-evi-ajanimo-2 Düşkün Leylekler Evi Hayvanlara Şifa Dağıtıyor

Irgandı köprüsünün yanında yer alan “Gurabahane-i Laklakan” 2010 yılından beri Osmangazi Belediyesi tarafından restore edilmeye başlandı. Tarihi bina, şu an veteriner hekim ve teknikerlerden oluşan profesyonel bir ekip desteği ile sahipsiz sokak hayvanlarına hizmet veriyor. Başta hayvanseverler olmak üzere bir çok vatandaşın sahipsiz hayvanları kendilerini getirdiğini söyleyen Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Dilek Yosun çalışmalarını şu sözlerle dile getiriyor:

duskun-leylekler-evi-ajanimo-1 Düşkün Leylekler Evi Hayvanlara Şifa Dağıtıyor

“Biz burada sokakta kalmış sahipsiz hayvanların bakımlarını yapıyoruz. Beslenme konusunda zayıf kalmış ve hafif yaralanmış hayvanlarımızın aşı, enjeksiyon ve pansuman gibi basit işlemlerini yapıyoruz. Daha ciddi vakalarla karşılaşıldığında ise hasta hayvanları Osmangazi Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Sahipsiz Hayvanlar Doğal Yaşam ve Tedavi Merkezi’ne sevk ediyoruz. 3 kişilik uzman veteriner ekibimizle haftanın iki günü -pazartesi ve perşembe günleri- hizmet veriyoruz “

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Kediler ve Köpekler Başka Dünyanın Çocukları mı?

Kediler ve Köpekler Başka Dünyanın Çocukları mı?

31 Keçi Zehirli Zirai İlaç Yüzünden Öldü

31 Keçi Zehirli Zirai İlaç Yüzünden Öldü