in

Fatma Girik: Tüm Servetim 17 Kedim ve 5 Köpeğim

Fatma Girik, Bodrum’daki hayatını anlattı. Girik, Torba sahilindeki bu evi ilk kez 20 yıl önce Memduh Ün ve Kemal Sunal ile görüp beğenmiştim. Salaş bir binaydı. Satın alıp bu hale getirdim. Şimdi tüm servetim 17 kedi ve 5 köpek” dedi.

Bodrum’da orta sınıf bir evde yaşadığını söyleyen Fatma Girik, tüm servetinin 17 kedi ve 5 köpek olduğunu dile getirdi.

Memduh Ün’ün hayatını kaybetmesinin ardından kendisine miras kalan kitapları Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’ne bağışlayan Girik, “Memduh, bana kitaplarını bıraktı. Mimar Sinan Üniversitesi Kütüphanesi’ne bağışladım. Torba sahilindeki bu evi ilk kez 20 yıl önce Memduh Ün ve Kemal Sunal ile görüp beğenmiştim. Salaş bir binaydı. Satın alıp bu hale getirdim.”

“Tüm odalarına 60 yıl boyunca biriktirdiğim ödüllerimi, fotoğraflarımı, film afişlerimi, kitaplarımı ve benim için çok özel olan eşyalarımı yerleştirdim. Bir bakıma müze oldu” dedi.

‘İÇİMDEKİ ATATÜRK ÇOCUĞU HİÇ ÖLMEDİ’

Evinin bahçesinde DHA muhabirine açıklama yapan Girik, “Ulu Önder Atatürk’ümüzün bizlere, çocuklara armağan ettiği ve dünyada tek olan bu bayramı, nefes aldıkça, ömrüm yettiğince ben de kutlayacağım. Çünkü ben de henüz bir çocuğum. Atatürk çocuğuyum. İçimdeki Atatürk çocukluğu asla ölmedi. Bundan daha güzel bir gün olabilir mi? Evimi Atatürk posteri ve Türk bayrağıyla donattım böyle iki güzel manzara birbirine ancak bu kadar yakışabilir. Atatürk’ümüzle gurur duymalı. Onun bize bıraktıklarını yaşamalı ve asla unutmamalıyız. O olmasaydı bugünleri göremezdik” dedi.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

thirteen − 8 =

Loading…

Yorumlar

Düğünün Davetsiz Misafiri Köpeğin Gelin Duvağında Başlayan Sıcacık Öyküsü

Porsuk Kıyısına ‘Çekirdek Çitleyen Eşek’ Heykeli Tepki Çekti