Haftanın Öne Çıkanları

Haftanın Öne Çıkanları
Kedi Videoları Kafa Açıyor
İşinizin gücünüzün arasında komik kedi videoları veya ‘gif‘leri izliyorsanız şanslısınız. Bilim insanlarına göre ruh sağlığınız ve hatta iş performansınız için oldukça yararlı bir şey yapıyorsunuz.

kedi-videosu-ajanimo1 Haftanın Öne Çıkanları

 

Cerattepe’de “Şimdilik” Doğa Kazandı
Dünyanın 100 doğal ormanından biri olan, kuşların geçiş noktası olarak bilinen, endemik bitki örtüsü ile bir doğa harikası Artvin ormanlarının beyni Cerattepe’nin yeniden maden tehdidi altında olduğu haberinin ardından, bölgede ne olacak diye bekleyişimizi sürdürüyorduk.

cerattepe-önemli-ajanimo-1 Haftanın Öne Çıkanları

 

Amerika’da Çocuklar Barınaktaki Köpeklere Kitap Okuyor
Amerika’da barınaklardaki kedilere kitap okuyan çocuklara özel düzenlenen “Kitap Dostu” programları bir adım daha ileriye taşınıyor. Humane Society of Missouri’nin düzenlediği program ile, hem çocuklara hem kimsesiz hayvanlara gelişim olanağı sağlanması planlanıyor. Özel programlarla bir araya getirilen hayvanlar ve çocuklar, bağ kuruyor, sosyalleşiyor ve kitaplarla öğrenilemeyecek deneyimler yaşıyor.

Amerika-Çocuklar-Barınaktaki-Köpeklere-Kitap-Okuyor-Ajanimo-1 Haftanın Öne Çıkanları

 

Sur’un Kedi ve Köpekleri İstanbul’a Geliyor
Sur’daki sokak hayvanları için “Ya açlıktan ölüyorlar, ya kurşunla vuruluyorlar, ya şarapnel parçalarıyla yaralanıyorlar ya da zırhlı araçların altında ezilip ölüyorlar” diyen hayvan hakları savunucuları ve HAYTAP gönüllüleri bugün bir kez daha hayvanları bölgeden çıkarıyor. Daha önce 60 kedi ve 10 köpeği Sur’dan çıkaran ekip, bugün tekrar yola çıkmanın sevincini yaşarken, yardımda bulunabilecek herkesi desteğe çağırıyor.

Sur'un-Kedileri-İstanbul'a-Geliyor-Ajanimo-2 Haftanın Öne Çıkanları

 

Erzurum Oltu’da Valilik Hayvan Hakları İhlaline El Koydu
Medyada “Erzurum’da Hayvanlar Korku Saçtı” olarak sunulan haberin ayrıntıları ortaya çıktı. Bir şahıs tarafından, Erzurum Oltu’da bir köpek önce dövülmüş, bayıldıktan sonra ise, kötü bir şekilde taşınıp, asma köprüden aşağı atılmıştı. Şahısla ilgili hayvan severler şikayetçi oldu. Nihayet şikayet dilekçelerine yanıt geldi. Köpeklerin değil, insanların ve medyanın hayvanlara zarar verdiği Erzurum’da, şahıs hakkında yasal işlem başlatıldı.

Erzurum-Oltu'da-Basın-Hayvanlara-Korku-Saçtı-Ajanimo-1 Haftanın Öne Çıkanları

 

Organik ‘CatFood’ Yapımı
Hazır kedi mamalarının, minik patilerimiz için aslında yararlı olmadığı, içeriklerindeki bazı maddelerin kediciklere zararlı olduğu kanıtlandı. ‘Ne yapacağız peki?’ diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Evde yapabileceğiniz organik kedi maması (catfood) ile bir nebze de olsa içiniz rahatlayabilir ve sizler evdeki dostunuzun kaliteli bir yaşam sürmesinin keyfini çıkartabilirsiniz.

ajanimo-mama-görsel Haftanın Öne Çıkanları

 

Bunun Adı Canilik: Fethiye’de Caretta Caretta Kafasına Vurularak Öldürüldü
İnsanlar kendisine verilen tüm nimetleri kötüye kullanmaya devam ediyor. Fethiye’de nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan caretta caretta cinsi kaplumbağa başına taşla vurularak öldürülmesi hakkında yapılacak tek yorum: Bunun adı yalnızca canilik!

Bunun-Adı-Canilik-Ajanimo-3 Haftanın Öne Çıkanları

 

Köpeklerin Banyo Sırları
Köpeklere banyo alışkanlığının küçük yaşlardan itibaren kazandırılması gerektiğini çoğu köpeğin insanı bilir. Banyonun zevkli bir olay olduğu köpeğe hissettirilmesi ise zor bir iştir. Ufak tüyolar ve ev yapımı şampuanlarla hem banyoyu keyifli hale getirebilir hem de eğlenceli bir alışkanlığa dönüştürebilirsiniz.

Köpeklere-Özel-Banyo-Sırları-Ajanimo-4 Haftanın Öne Çıkanları

 

İki Köpek Yavrusunun Bir Kobra Yılanı ile Kuyu Hikayesi
Hayvanlar dünyası oldukça ilginç haberlerle dolu. Bu dünya ne kadar tehlikeliyse olay da genelde o kadar ilginç olur. Hint şehri Punjab’da 2 küçük köpek yavrusu yanlışlıkla bir kuyuya düştü. Kuyudaki yılan ise, yavrulara ufacık bir zarar bile vermedi.

İİki Köpek Yavrusunun Bir Kobra Yılanı ile Kuyu Hikayesi Haftanın Öne Çıkanları

 

Kartal’da Annesi Öldürülen Yavru Köpeğe Ne Oldu?
Kartal Yakacık’ta tecavüz ettiği anne köpeği, daha sonra boynunu kırarak katleden şahıs tüm çabaların sonunda bulundu ve yasal süreç başladı. Öldürülen köpeğin başında bekleyen yavrusu ise sonunda kendisini bir ömür boyu sevecek insanını arıyor. Daha önce rehabilite için misafir olduğu evden dün gece yola çıkan yavru köpek, şimdi geçici insanı Efsun Kıvcı’nın evinde misafir ediliyor.

yavru-köpek-ajanimo-3 Haftanın Öne Çıkanları

 

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın Öne Çıkanları

Kartal’da Annesi Öldürülen Yavru Köpeğe Ne Oldu?

Haftanın Öne Çıkanları

Gülen Köpek Hiç Kötü Olur mu?