Haftanın Öne Çıkanları

Haftanın Öne Çıkanları

Onların Dostluğu Bir Başka

ABD‘nin Georgia eyaletindeki Noah’s Ark hayvan barınağında yaşayan ayı, aslan ve kaplanın 15 yıllık dostluğuna şaşıracaksınız.

ay-kaplan-aslan-ajanimo1 Haftanın Öne Çıkanları

 

Milas’ta Köpekleri Zehirleyerek Öldüren Sanığa Hapis Cezası

Muğla‘nın Milas ilçesinde köpekleri zehirleyerek öldürdüğü iddiasıyla yargılanan sanığa 22 ay 15 gün hapis cezası verildi.

milas-ajanimo1 Haftanın Öne Çıkanları

 

Piknik Alanında Hayvan Katliamı

Sebepsiz yere hayvanların öldürülmesi haberlerine bir tane daha eklendi. Hayvanların doğal yaşam alanlarında dahi yaşamaları oldukça zor ve güvensiz. Bursa‘nın İnegöl İlçesi’ne bağlı Kıran Mahallesi piknik alanında 27 evcil ve yabani hayvan öldürüldü. Konuyla ilgili Belediye ve Bursa Milli Parklar Genel Müdürlüğü numuneler alarak soruşturma başlattı. Soruşturma sürecinde zehirlendikleri sanılan hayvanlardan alınan örneklerin incelenmesi sonucu hayvanların ölüm nedenleri netlik kazanacak.

inegol-hayvan-katliam-ajanimo-one-cikan Haftanın Öne Çıkanları

 

Hayvan Beslemek Kamuya Zarar Sayıldı!

Sokak hayvanlarını beslediği ve bahçenin kirlenmesine sebep olduğu gerekçesiyle Pendik Vergisi Dairesi’nde çalışan bir memura ‘uyarı yazısı’ gönderildi. Bu kadarına da pes dedirten uyarı yazısında, memurun hayvanları beslemeye devam etmesi durumunda, ‘kamu malına zarar verme’ suçuyla hakkında işlem başlatılacağı belirtildi.

hayvan-beslemek-kamu-zarari-ajanimo-3 Haftanın Öne Çıkanları

 

Her Gün Ormana Gidip Köpekleri Besliyor

İstanbul‘da yaşayan Tugay Abukay, her gün 50 km. yol kat ederek Kemerburgaz Ormanı’na gidip terkedilmiş köpekleri besliyor.

orman-ajanimo1 Haftanın Öne Çıkanları

 

İnsanlık 100 Yılda Köpekleri Nasıl Değiştirdi?

İnsanlığın köpek türlerine müdahalesiyle son 100 yılda saf ırklar adeta tanınamaz hale geldi. İnsanların “en iyi arkadaşı” artık fiziksel ve zihinsel açıdan farklılık gösteren 167 yeni türle karşımızda. Onların bu değişimleri yaşaması kadar da kolay olmadı. Onlar ağrılı ve sancılı bir süreç yaşadı.

kopek-degisim-ajanimo-1 Haftanın Öne Çıkanları

 

İnegöl Hayvan Barınağı’nda Tepki Çeken Görüntüler

Bursa’nın İnegöl İlçesi’nde belediyenin hayvan barınağında, mama verilirken kavga eden köpekleri ayırmak için görevlinin tabancayla ateş etmesi görüntüleri sosyal medyada yayınlanınca büyük tepkilere neden oldu.

inegol-barınak-tepki-ajanimo-1 Haftanın Öne Çıkanları

 

Bir Kedi Neden Ensesinden Tutulmamalı?

Hepimize kedilerin ensesinden tutmamızın bir sakıncası olmadığı öğretildi. Canı acımazdı. Rahat tutulurdu. Anneleri de kedicikleri öyle taşıyordu. Bu doğru bilinen yanlışlardan sadece bir tanesi. Bilinenin aksine bir kediyi öyle tutmak ve taşımak çok ciddi sakıncalar içerir.

kedi-ense-ajanimo-3 Haftanın Öne Çıkanları

 

Duyarlılığı Arttırmak için Halka Mal Olmuş Kişilere İhtiyaç Var

Kanal D’de yayımlanan “Poyraz Karayel” dizisinin muhteşem üçlüsünden birisi Cem Cücenoğlu, nam-ı diğer Taş Kafa. Bir mafya dizisinin en sevilen karakterlerinden. Cüssesinin ardından saflık derecesinde tertemiz kalbe sahip birini oynayarak hayatımıza büyük bir adım atan Cücenoğlu’nu dizide kuzuyla olan ilişkisiyle daha iyi tanıdık, sevdik ve kendisine hayran kaldık.

cem-cucenoglu-roportaj-ajanimo Haftanın Öne Çıkanları

 

Neden Kozmetik Ürünü Almadan Önce Bir Kez Daha Düşünmeliyiz?

Tıp araştırmaları için en önemli etik sorunlardan birisi hayvan deneyleri konusudur. Ülkemizde fazla tartışılmayan hayvanların deneylerde kullanılmalarına karşı çıkan kişi ve gruplar, Batı’da kozmetikle ilgili deneylerde hayvanların kullanılmasının yasaklanmasını sağladılar. Türkiye’de ise 2015 yılında artık piyasadaki kozmetik ürünler hayvanlar üzerinde test edilemeyeceği açıklandı. İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’nun Kozmetik Yönetmeliği’nde yaptığı değişikliğe göre bundan sonra hiçbir kozmetik ürün için hayvanlar üzerinde deney yapılmayacak. Ayrıca kararla birlikte tüm kozmetik ürünlerinin üzerinde Türkçe etiket bulundurulacaktı. Ancak hala kullanan ünlü firmaların varlığı bilinmekte.

hayvan-eziyet-ajanimo Haftanın Öne Çıkanları

 

İlgili Haberler

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Haftanın Öne Çıkanları

Özdeş Hatların Tekrarlanmasıyla Oluşan Hayvan İllüstrasyonları

Haftanın Öne Çıkanları

Sahiplerinin Alışveriş Tercihlerinden Memnun Olmayan Hınzır Kediler