Haftanın Öne Çıkanları

Haftanın Öne Çıkanları
Sokak Köpeği Julia’nın İnanılmaz Hikayesi

Los Angeles’ta yaşayan bir kadın sokakta bir köpekle karşılaştı. Köpeğin fotoğrafını çeken kadın, köpeğin kurt-köpek kırması olduğunu anlaması şaşkına uğrattı. Fotoğrafı Kaliforniya’daki Hope For Paws isimli, sokak köpeklerini tedavi eden bir derneğe gönderdi. Dernek köpeğe acilen yardım etmeleri gerektiğini düşündü.

jula-kopek-dunya-ajanimo Haftanın Öne Çıkanları

Zorlukları Aşıp Veteriner Oldu ama Kanunu Aşamadı

Bütün zorlukları aşarak Uludağ Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nden mezun olan 112 santim boyundaki Emine Merve Küçük, devlet memuru olmak istiyor. Fakat engelli raporu alamadığı için devletin sağladığı engelli memur kontenjanından faydalanamıyor.

Zorlukları-Aşıp-Veteriner-Oldu-ama-Kanunu-Aşamadı-ajanimo Haftanın Öne Çıkanları

Sokak Hayvanlarını Beslerken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evlerimizi paylaştığımız hayvan dostlarımızın beslenmesine ne kadar dikkat ediyorsak sokakta beslediğimiz canlar için de dikkat etmemiz gereken ufak ayrıntılar var. Çoğu kez, onlara yardımımız dokunsun diye yaptığımız birçok bilinçsiz hareket onlara yarardan çok zarar verebilir. Bunların başında beslenme geliyor. Sokaktaki hayvan dostlarımızı beslerken başlıca dikkat etmemiz gereken hususları sizler için derledik.

sokak-besleme-ajanimo1 Haftanın Öne Çıkanları

5 Yaşındaki Küçük Kız, Sevimli Ördeği Oğlu gibi Büyütüyor

Kylie Brown sadece 5 yaşında. Ama şimdiden harika bir anne. Geçen yaz sadece bir ördek yavrusu iken ona bağlanan ördek Snowflake’in gözünde öyle en azından 🙂

5-Yaşındaki-Küçük-Kız,-Sevimli-Ördeği-Oğlu-gibi-Büyütüyor-Ajanimo-1 Haftanın Öne Çıkanları

Sokakta Bulduğunuz Yavru Kediye Nasıl Yardım Edebilirsiniz?

Kedilerin doğum oranlarının arttığı bu günlerde aklımızda bin tane soru var. Havalar soğuk, sokaklar hayvanlar için güvenli değil. Bilinçsiz hareket etmemiz ise bir çok yavrunun ve annenin ölmesine yol açıyor. Peki ne yapacağız?

sokak-kedisi-ajanimo- Haftanın Öne Çıkanları

Çocukluklarında Birer Kedileri Olsaydı, Bunca Cana Kıyılmazdı

Hayvanla büyüyen çocuğun, büyüdüğünde sorumluluğunun bilincinde birer yetişkin olacağını söyleyen Pako’nun babası Bekir Coşkun; “Bu çocuk, bir canlının sorumluluğunu taşımış olmayı içselleştirecek. Büyüyüp başbakan, vali, cumhurbaşkanı vs. olduğunda da, hizmet verdiği ülkedeki tüm canlardan sorumlu olduğunu bilecek. Keşke Cumhurbaşkanımızın, Başbakanın veya muhalefet liderlerinin çocukluklarında bir kedileri olsaydı. O zaman başka türlü olacaktı, bunca cana kıyılmayacaktı. Teröristlerin, dağdaki o çocukların da kedileri köpekleri olsaydı, cana kıyamayacaklardı” dedi.

roportaj-bekir-coskun-ajanimo(800x600) Haftanın Öne Çıkanları

İnsanlar Kirletiyor, Jiao Mei Temizliyor

Çin’in Chengdu şehrinde Golden Retriever cinsi Jiao Mei isimli köpek, belediye hizmetinde çalışan dostu Chai’ye her gün yardım ediyor. İkili her sabah birlikte çöp toplamaya çıkıyor. İş bölümüne göre köpek plastik şişeleri toplayarak insan dostuna yardımcı oluyor.

çöpçüköpek-ajanimo1 Haftanın Öne Çıkanları

Fotoğraf Trollemeyi İş Edinmiş Sevimli Hayvanlar

Fotoğraf sanatçılarının en zevk aldığı çekimlerdir hayvan portreleri. Ama bazen davetsiz misafirler pat diye atlar ya fotoğraflara, o zaman daha renklenir hayat, doğa hatta düğün, dernek. Bu sevimli fotoğraflardan bazılarını sizlerle paylaşarak, güne biraz da olsa umut katabileceğimize inanıyoruz.

Fotoğraf Trollemeyi İş Edinmiş Sevimli Hayvanlar-Ajanimo-9 Haftanın Öne Çıkanları

Sokak 
Hayvanlarından Korkmayın!

Çevrenizde kedi ve köpek kelimelerini duyunca bile içi ürperen insanlar mutlaka vardır. Sebebi ise yanlış bilgiler. En çok çekinilen hastalıkların başında ise kuduz geliyor. Özellikle sokaklarda yaşayan sahipsiz dostlarımızın hepsinin kuduz olduğunu düşünen ciddi bir kesim var.

sokak-hayvani-kuduz-ajanimo Haftanın Öne Çıkanları

Mumya Köpek Bilim Dünyasını Heyecanlandırdı

Rusya’da köpeklerin evrimi üzerinde çalışan bilim insanları, buzul çağından kalan dondurulmuş bir köpek iskeleti üzerinde çalışıyor. Araştırmalara göre beyni ile birlikte mumyalanan köpeğin iskeleti, evrim konusundaki çalışmalara ışık olabilir.

köpek-iskelet-ajanimo1 Haftanın Öne Çıkanları

Melike Öğretmen’den Mama Karşılığı Matematik Dersleri

İzmir’de yaşayan Melike Mumcu, hem önce kaybedip sonra zehirlenmiş halde bulduğu köpeğini hem de diğer sokak hayvanlarını doyurmak için mama karşılığı özel matematik dersi veriyor.

izmir-mama-ajanimo1 Haftanın Öne Çıkanları

En Taklitçi Kuşun Hangisi Olduğunu Biliyor musunuz?

Bu soruya “Biliyorum, papağan tabii ki” dediğinizi duyar gibiyiz. Ama yanılıyorsunuz. Karga, papağan, muhabbet kuşu gibi kuşlar taklit yetenekleri ile ünlenmiş olabilirler. Ama doğada papağan veya muhabbet kuşundan daha iyi taklit yapabilen bir kuş var: Lir Kuşu!

lir-kusu-ajanimo-2 Haftanın Öne Çıkanları

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Haftanın Öne Çıkanları

Down Sendromlu 15 Sevimli Hayvan

Haftanın Öne Çıkanları

Fip Nedir? Ne Değildir?