‘Hayvan Hakları Kareleri’ Yedi Şehirde Sergilenecek

‘Hayvan Hakları Kareleri’ konulu ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere üç farklı kategoride gerçekleştirilen fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu. Dereceye giren fotoğraflar yedi şehirde sergilenecek.
birinci_lise_onur_kuter-1-1 ‘Hayvan Hakları Kareleri’ Yedi Şehirde Sergilenecek
Lise Kategorisi Birincisi Onur Kunter

Türkiye’de hayvan haklarına dikkat çekmek, hayvanlara kötü muameleyi engellemek amacıyla gerçekleştirilen yarışmaya yetişkin kategorisinde 4783, lise kategorisinde 634, ortaokul kategorisinde 407 fotoğraf ile toplamda 2007 kişi katıldı. 47 ilden başvuru yapılan yarışmanın sonucunda yetişkin kategorisinde 25 fotoğraf, lise kategorisinde 22 fotoğraf, ortaokul kategorisinde ise 22 fotoğraf ödüllendirildi.

birinci_orta_can_selcuk_hunerli ‘Hayvan Hakları Kareleri’ Yedi Şehirde Sergilenecek
Ortaokul Kategorisi Birincisi Selçuk Hünerli

Yaratıcı Çocuklar Derneği’nin Fotopya Fotoğraf Sanatı işbirliğiyle, Rönesans Gayrimenkul Yatırım bünyesindeki Optimum Outlet, Kozzy ve Piazza Alışveriş Merkezlerinin desteğiyle düzenlediği ve dördüncüsü gerçekleşen fotoğraf yarışmasında bu yıl ‘Hayvan Hakları’ için deklanşöre basıldı. 2007 başvuru arasından seçilen 69 fotoğraf ödüle değer bulundu.
15 Nisan tarihi itibariyle başvuruların tamamlandığı, ortaokul, lise ve yetişkin olmak üzere üç farklı kategoride gerçekleştirilen yarışmada bu yılın kazananlarına ödülleri, 23 Mayıs 2016 Pazartesi günü TED Rönesans Koleji’nde düzenlenen törenle verildi.

Yetişkinler Kategorisi Birincisi Ogün Balcı ‘Hayvan Hakları Kareleri’ Yedi Şehirde Sergilenecek
Yetişkinler Kategorisi Birincisi Ogün Balcı
“Bir Çocuğun Hassasiyetiyle Yeniden Düşünülmeli”

Yarışmanın hayvan haklarının önemi konusunda yarattığı farkındalığa dikkat çeken Rönesans Holding Yönetim Kurulu Başkanı İpek Ilıcak Kayaalp; “En doğru, en temiz gözden, bir çocuğun gözünden ‘Hayvan Hakları Kareleri’ konulu fotoğraf yarışmamızın ülkemizde hayvanların içinde bulunduğu durumu ve her gün maruz kaldıkları pek çok zorluğu en yalın haliyle gözler önüne serdiğini ve bir çocuğun hassasiyetiyle hepimizi yeniden düşünmeye sevk ettiğini düşünüyorum. Burada gördüğümüz bazı sorunların gelecek nesiller için geçmiş fotoğraf karelerinden ibaret kalmasını, içimizi ısıtan, yüzümüzü güldüren güzel görüntülerin ise katlanarak artmasını ümit ederim” dedi.

ikinci_lise_omer-ondes ‘Hayvan Hakları Kareleri’ Yedi Şehirde Sergilenecek
Lise Kategorisi İkincisi Ömer Öndeş
“Dünya Barışı Ancak Bu Yolla Sağlanabilir”

Yarışmayla ilgili Yaratıcı Çocuklar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Didem Çapa ise şunları söyledi: “”Bir milletin büyüklüğü ve ahlaki gelişimi, hayvanlara olan davranış biçimi ile değerlendirilir” der Mahatma Gandhi. Geçen yıl çocuk haklarından sonra bu yıl hayvan haklarını konu olarak seçerken, Yaratıcı Çocuklar Derneği olarak amacımız, tüm canlıların haklarının gözetilerek yaşanması gerektiği bilincini yaratmaktır. Hedeflenen dünya barışı; ancak bu yolla sağlanabilir.”

ikinci_orta_ozan_ya__murdere__1_ ‘Hayvan Hakları Kareleri’ Yedi Şehirde Sergilenecek
Ortaokul Kategorisi İkincisi Ozan Yağmurdere
Ödüllü Kareler Türkiye’nin 7 Şehrinde Sergilenecek

Fotoğrafa ilgi duyan bir kuşağın oluşması ve geleceğin fotoğrafçılarının yetişmesine katkı sağlamak amacıyla 2013 yılında ‘Gülümseten Kareler’ ile başlayan, ‘Dostluk Kareleri’ ve ‘Çocuk Hakları’ ile devam eden fotoğraf yarışmalarının dördüncüsü olan ‘Hayvan Hakları Kareleri’ konulu yarışmada ödül alan fotoğraflar; Rönesans Gayrimenkul Yatırım bünyesindeki İstanbul Optimum, Kozzy Avm, İzmir Optimum, Ankara Optimum, Adana Optimum, Samsun Piazza, Kahramanmaraş Piazza, Şanlıurfa Piazza AVM’de sergilenecek.

ikinci_yet_levent_rastgeldi_ ‘Hayvan Hakları Kareleri’ Yedi Şehirde Sergilenecek
Yetişkinler Kategorisi İkincisi Levent Rastgeldi

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Doğal Hayat Öldü, Silüet Çarpıklaştı

Doğal Hayat Öldü, Silüet Çarpıklaştı

Cumhuriyet Savcısından Hayvan Barınağına Destek

Cumhuriyet Savcısından Hayvan Barınağına Destek