Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Ankara’da sokak hayvanları için yapılan etkinlikte tanışan çift, kurucusu oldukları hayvan barınağında dünya evine girdi. Düğüne katılanlar, hediye olarak barınaktaki hayvanlar için köpek maması getirdi.

barinakta-dugun-1 Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Başkentte sokak hayvanlarını besleme etkinliğinde yolları kesişen Volkan Koç ile Canan Kapan, düğün törenlerini Mamak ilçesi İmrahor Mahallesi’nde bulunan “Patiliköy Besleme Odağı”nda yaptı.

barinakta-dugun-2 Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Düğünde doyasıya eğlenen davetliler, getirdikleri köpek mamalarıyla sokak hayvanlarını besledi, bakıma muhtaç köpekleri sevdi. Düğünün en ilgi çeken hediyesi, bir davetlinin geline faraş ve süpürge hediye etmesi oldu.

barinakta-dugun-3 Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Hayvan koruma görevlisi olan Volkan Koç, amaçlarının sokak ve ormanlarda yaşayan hayvanlara dikkat çekmek olduğunu belirtti. Sokak hayvanlarının sıkıntılarını anlatan Koç, bu hayvanların sahipsiz olduğunu insanlara duyurmak istediklerini ifade etti.

barinakta-dugun-4 Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Koç, Patiliköy Besleme Odağı’nda düğün yapmaktan duyduğu mutluluğu “Eşim ve benim hedefimdi, hayalimdi.” sözleriyle dile getirdi. Yakın akrabalarının düğüne ilişkin tepkilerini aktaran Koç, ‘köpekten korkanlar gelmesin’ dedik diyerek tepkilere karşı verdikleri cevabı aktardı.

barinakta-dugun-5 Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Koç sözlerine şöyle devam etti: “Yakın akrabalarımızdan, ‘Orada düğün mü olur, köpeklerin içinde düğün mü olur, köpekler ısırır, biz nasıl geleceğiz?’ şeklinde tepkiler aldık.

barinakta-dugun-8 Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Çünkü çoğu insan hayvan sevse de hayvanlardan korkuyor ama buradaki arkadaşlarımın, ağabeylerimin, ablalarımın hiçbiri köpeklerden korkmuyor.

barinakta-dugun-10 Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Dolayısıyla buradaki insanlarla bu ortamda bulunmayı tercih ettim. Düğünümüze köpek korkusundan gelmeyen çok oldu. Biz duyurumuzu o şekilde yaptık, ‘köpekten korkanlar gelmesin’ dedik.”

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Sıra Dışı Hayvanların Sıra Dışı Veterineri

Hayvansever Çiftten Barınakta Kedili Köpekli Düğün

Hayvan Dostlarından Kedi Maskeli Protesto