Hem Sokakları Temizliyor Hem de Hayvanları Besliyor

Hem Sokakları Temizliyor Hem de Hayvanları Besliyor
Alaplı Belediyesi’nde temizlik işçisi olarak çalışan Turgay Ertürk, çöplerden topladığı yiyecekler ile kuş ve sokak hayvanlarını besliyor.

alaplıbelediye-ajanimo2 Hem Sokakları Temizliyor Hem de Hayvanları Besliyor
Zonguldak’a bağlı Alaplı Belediyesi’nde 10 yıldır temizlik işçisi olarak çalışan Turgay Ertürk, çöpe atılan yiyecekleri toplayarak suda temizledikten sonra sokak hayvanlarını ve kuşları elleriyle besliyor.

alaplıbelediye-ajanimo1 Hem Sokakları Temizliyor Hem de Hayvanları Besliyor

Sokak hayvanlarıyla aynı dünyayı paylaştıklarını bu yüzden onlara bakılması gerektiğini ifade eden Ertürk, şöyle konuştu: “Alaplı Belediyesi’nde temizlik işlerinde yaklaşık 10 yıldır çalışıyorum. Cadde ve sokakları süpürdüğüm zaman esnaflarımızın attığı artık yemekleri toplayarak iş çıkışında kuşları ya da sokak hayvanlarını besliyorum. Hayvanların aç kalmasına gönlüm razı gelmiyor. 6 yıldır da severek hayvanları çöplerden topladığım artık yemeklerle besliyorum. Bazen de bayat ekmekleri suda ıslatarak kuşlara veriyorum. Özelikle evlerden artan ve çöpe atılan yemeklerle birçok sokak hayvanı doyar. Bu konuda halkımız daha duyarlı olması lazım. Artık yemeklerle mutlaka sokakta kalan hayvanları besleyelim.”

httpvh://www.youtube.com/watch?v=4Woo6EwEsx8&feature=youtu.be

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hem Sokakları Temizliyor Hem de Hayvanları Besliyor

Köpekler Uyarıyor: “Bana Sıkı Sıkı Sarıldığında Kendimi Endişeli Hissediyorum!”

Hem Sokakları Temizliyor Hem de Hayvanları Besliyor

Metro Hattına Düşen Köpeği Kurtardılar