Hurda Satarak Sokak Kedilerine Bakan ‘Kedici Dede’

Hurda Satarak Sokak Kedilerine Bakan ‘Kedici Dede’

Muğla’nın Marmaris ilçesinde yaşayan Ömer İçöz, 22 yıldır sokaklardan topladığı hurdaları satarak elde ettiği gelirle sokak kedilerini besliyor.

Armutalan Mahallesi‘nde yalnız yaşayan Ömer İçöz , her gün sabahtan akşama kadar sokaklarda dolaşarak, teneke kutu, şişe ve hurda topluyor. Bunları satarak elde ettiği gelirle yaklaşık 50 sokak kedisine yiyecek alıyor.

Mahallesinde ‘Kedici Dede’ diye anılan İçöz, sokaktan topladıklarından elde ettiği gelirin kedilere mama almaya yetmemesi durumunda, 65 yaş maaşını kullandığını söyledi.

sokak-kedileri-mama-one-cıkan Hurda Satarak Sokak Kedilerine Bakan ‘Kedici Dede’

Sokak kedilerine, kazandıklarıyla satın aldığı salam, tavuk ve mamayı verdiğini belirten İçöz, “Kediler arabamı gördüğünde, sesimi duyduğunda koşuyor, başıma doluşuyor. Kediler, kim severse onun arkası sıra gider. Hayvanları çok seviyorum. Elimden geldiği kadar onlara bakmaya çalışıyorum.” dedi.

Sokak hayvanlarını beslediği için zaman zaman çevreden tepki aldığına değinen İçöz, hastalandığında kedileri düşündüğünü, onlara bakacak kimse olmadığı için üzüldüğünü dile getirdi.

İçöz, ayrıca Ramazan ayında zorlansa da her gün ortalama 3 kilometre yürüdüğünü kaydetti.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Fırından Yeni Çıkmış Tam Yemelik Kediler!

Fırından Yeni Çıkmış Tam Yemelik Kediler!

Kedi Dünyasına Dair En “CİNS” Test

Kedi Dünyasına Dair En “CİNS” Test