İki Patili Kedi Umut’un Adımları

Osmaniye’de iki yıl önce iki ayağı kesilmiş halde bulunup, Ankara’da hayata döndürülen sevimli kedi ‘Umut’un videosunu internette izlenme rekorları kırıyor. Bu video sayesinde fenomen olan Umut’un rahat tavırları dikkat çekiyor.

iki-ayaklı-internet-fenomeni-2 İki Patili Kedi Umut’un Adımları

Minik kedi Umut, 2014 yılında henüz altı aylıkken, Osmaniye’de yol kenarında bulundu. İki ayağı kesikti ve iç organlarındaki problemler, yüzündeki yaralar nedeniyle yaşamasına pek ihtimal verilmiyordu. Fakat onu bulan hayvanseverler Ankara’ya götürdü.  Veteriner hekim Tarkan Özçetin’in çabalarıyla iyileşti, hayata tutundu. Ve Umut, iki ayağıyla sürdürdüğü hayatını gösteren kısa video filmiyle, tam bir ‘internet fenomeni’ oldu. O filmi yurtdışı ve yurtiçinde şimdiden 1.5 milyon kişi izledi, ‘hayranları’ minik kediye yine internet aracılığıyla birçok soru sordu.

iki-ayaklı-internet-fenomeni İki Patili Kedi Umut’un Adımları

Umut’un Cat Hospital Kedi Hastanesi’nde tedavi sürecini yürüten Veteriner Özçetin, şu bilgileri verdi: “Umut şimdi günlük hayatında kimseye ihtiyaç duymadan yaşayabiliyor, hatta koşabiliyor. Arka iki ayağını ve kuyruğunu dengeli ve güçlü kullanabilmesi sayesinde, yeni
durumundaki hayatını acı çekmeden ve zorlanmadan sürdürebiliyor.”

httpvh://www.youtube.com/watch?v=pTdIqRPuGZQ

Yorumlar

Yorum Ekle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Kedilere Adanan Bir Hayat: Nurgül Hanım ve 70 Sokak Kedisi

Kedilere Adanan Bir Hayat: Nurgül Hanım ve 70 Sokak Kedisi

Almanya’da Civciv Hakları: Savcılık Civciv Katliamına Dur Dedi!

Almanya’da Civciv Hakları: Savcılık Civciv Katliamına Dur Dedi!