İnsan Dostunu Kurtarmak için Suya Atlayan Fil: Kham Lha

Tayland’da yer alan Chiang Mai Doğal Parkı’nda yaşayan sevimli fil Kham Lha boğulduğunu zannettiğini en sevdiği insan arkadaşını kurtarmak için hiç düşünmeden suya atladı.

İnsan Dostunu Kurtarmak için Suya Atlayan Fil: Kham Lha

fil-on İnsan Dostunu Kurtarmak için Suya Atlayan Fil: Kham Lha

Tayland’da yer alan Chiang Mai Doğal Parkı’nda barınan sevimli fil Kham Lha, en sevdiği arkadaşı Darrick Thomson’ın boğulduğunu görünce gözünü kırpmadan kendini nehrin sularına bıraktı.

fil2 İnsan Dostunu Kurtarmak için Suya Atlayan Fil: Kham Lha

42 yaşındaki Thomson, kurtarılıp doğal yaşam parkına getirilen Kham Lha ile aralarında çok güçlü bir bağ olduğunu söylüyor.

fil3 İnsan Dostunu Kurtarmak için Suya Atlayan Fil: Kham Lha

Videoda Thomson’ın kendini nehrin sularına bıraktığı ve boğuluyormuş gibi çırpınarak bağırdığı görülüyor. Bunu üzerine tereddütsüz suya dalan Kham Lha, Thomson’ı yakalayıp karaya doğru çekiyor.

fil4 İnsan Dostunu Kurtarmak için Suya Atlayan Fil: Kham Lha

Kham Lha turist endüstrisinde kullanılmak amacıyla geçtiği eğitimlerde oldukça zorlu şartlara maruz kalmış, işkence görmüş.

Bahsi geçen zorlu ortamdan kurtarılan ve sevdikleriyle beraber özgürce yaşayabileceği Chiang Mai Doğal Parkı’na getirilip koruma altına alınan Kham Lha, uzun süren tedavi sürecinin ardından iyileşmiş ve bu süreçte en iyi dostu Darrick Thomson ile güçlü bir sevgi bağı kurmuş.

Thomson, boğuluyormuş gibi davranıp Kham Lha’nın kendisini kurtarmasını sağlayarak insanlar ile hayvanlar arasında sevgiye dayanan oldukça sıcak ilişkiler kurulabileceğini, onlara karşı kibar davranırsak onların da bizi tedavi edeceğini, ruhumuza iyi geleceğini kanıtlamak istediğini söyledi.

Kaynak: Bikaynak

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İnsan Dostunu Kurtarmak için Suya Atlayan Fil: Kham Lha

Kendi Kendine Duş Alan Kediyi Gördünüz mü?

İnsan Dostunu Kurtarmak için Suya Atlayan Fil: Kham Lha

Hatay’da İki Yeni Kuş Türü Gözlemlendi