İnsanları Nereye, Patileri Oraya

New Yorklu fotoğraf sanatçısı Nolan Conway üç hafta boyunca bir marketin otoparkında yaşayarak, evlerini sırtlarında taşıyan insanları ve yol arkadaşı hayvan dostlarını fotoğrafladı.

Amerika’nın en büyük perakende satış mağaza zincirlerinden biri olan Walmart, geçtiğimiz günlerde otoparkını herkesin kullanımına açtı. Yani yalnızca marketten alışveriş yapacak olanları değil, karavanıyla birkaç gün için duraksayacak bir yer arayanları, yük taşıyan tır şoförlerini ya da aracıyla sabahlayacak bir yer arayışında olanları da kucaklıyor. New York merkezli fotoğraf sanatçısı Nolan Conway de yeni projesi olarak, yerleşik düzenlerinden kopup bu otoparkta sabahlayan insanları fotoğrafladı.

Üç hafta boyunca Walmart’ın otoparklarında konaklayan insanların arasına katılan Conway, sonunda bir dolu hatıra ve fotoğrafla Walmart’ta Uyanmak – Waking Up At Walmart projesini oluşturdu. Kendisi de otoparka çektiği arabasında uyuyarak ve projenin bir parçası olarak daha net gözlemler yaptı. İşte bize aktardığı o güzel kareler ve hatıralardan bazıları:

karavan-ajanimo2 İnsanları Nereye, Patileri Oraya

Soy ağacını çıkarmak için evini satıp yollara düşen J.D. Gilkey: “2011 Noel’inde Walmart otoparkında yaklaşık 9 kişiydik. Bir gün öncesinde herkesin kapısına birer not bıraktım. Noel sabahında herkes kahvaltıda beraberdi.”

karavan-ajanimo3 İnsanları Nereye, Patileri Oraya

Karavanlarında kahvelerini içen Sheldon ve Jacquie, Harley-Davidson’ın 110. yaşını kutlamak için yollara düşmüş ve şöyle diyorlar: “İhtiyacımız olan her şey burada var. Bir bavul yapıp onu otele götürmekle de uğraşmıyoruz.”

karavan-ajanimo4 İnsanları Nereye, Patileri Oraya

Megan, Sophia, Sophia’nın erkek arkadaşı Alex, Deanna ve köpekleri Kerouac, Prescott’tan Montana’ya gitmek için çıkmışlar yola. Hepsi bir enstrüman çalıyor ve sokak müzisyenliği yaparak para kazanıyorlar. Sophia bu göç hallerine dair şunu söylüyor: “İstediğini yapabiliyorsun. Ayrıca faturaları ve karşılaşacağın sıradaki sorunu düşünmek gerekmiyor.”

karavan-ajanimo5 İnsanları Nereye, Patileri Oraya

Dave, Liz ve köpekleri Shaggy… Çokça iyi insanla tanıştıkları için oldukça mutlular.

karavan-ajanimo6 İnsanları Nereye, Patileri Oraya
Emekli maaşıyla küçük karavanında köpeği Maggie ile birlikte yaşayan Leroy, hayatının en güzel yılları olduğunu düşünüyor.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

The Simpsons Ekibinden 18 Eğlenceli Karikatür

The Simpsons Ekibinden 18 Eğlenceli Karikatür

Kosta Rika’dan Örnek Bir Köpek Barınağı: Territorio de Zaguates

Kosta Rika’dan Örnek Bir Köpek Barınağı: Territorio de Zaguates