İnsanoğlunun Gösteriş Hırsı: ‘Kısmetse Olur’un Şanssız Köpeği Rolex

Tedavi edilmesi gerekirken stüdyo şartlarında yaşamaya zorlanan ve konu mankeni olarak kullanılan köpek Rolex’in acı dolu hayatı…

Kanal D’nin çok izlenen ama bir o kadar da eleştirilen programının bu sezon yarışmacılarından olan Aycan Varış geçtiğimiz günlerde programa da getirdiği köpeğin ölümü sebebiyle üzüntülü anlar yaşamıştı.

kismetseolurkopek3 İnsanoğlunun Gösteriş Hırsı: ‘Kısmetse Olur’un Şanssız Köpeği Rolex

Ancak ekran başında Aycan’ın ölen köpek Rolex için döktüğü gözyaşları nedeniyle üzülen kişilerin gözden kaçırdığı çok önemli bir nokta var.

Rolex isimli köpek, Aycan Varış tarafından Showdogs Kennel isimli köpek çiftliğinden “hasta” olduğu gerekçesiyle ve “iyileştirmek” için alınmıştı ya da Aycan Varış’ın iddiası bu yöndeydi.

Rolex, arada veterinere götürülüp tedavi ettirilse de zamanının çoğunu sağlıklı bir köpek için dahi uygun olmayan bir stüdyoda, aşırı gürültülü, stüdyo ışıkları ile aydınlatılmış, kalabalık kısacası köpekler için stresli bir ortamda geçiriyordu. Bu stüdyo ortamının rahatsız edici ve zor şartlarında yaşamını uzun süre devam ettiremedi.

kismetseolurkopek6 İnsanoğlunun Gösteriş Hırsı: ‘Kısmetse Olur’un Şanssız Köpeği Rolex

Hasta bir köpeğin programa çıkarılması, tedavi edilmesi gerekirken orada burada gezdirilip fotoğraf mankeni gibi kullanılması ve sonunda hayatını kaybetmesi insanın bencilliğini ve acımasızlığı bir kez daha gözler önüne seriyor…

kismetseolurkopek2 İnsanoğlunun Gösteriş Hırsı: ‘Kısmetse Olur’un Şanssız Köpeği Rolex

Görüldüğü gibi bir hayvan sever hasta bir köpeğin tedavi edilmek yerine stüdyolarda, sokaklarda gezdirilip adeta bir konu mankeni gibi kullanılmasına haklı isyanını dile getirmiş.

Aycan Varış’ın hayatını kaybeden köpeğinin ardından sevgilisi Onur, üzüntüsünün geçmesi için ona yeni bir köpek hediye ediyor ve bu küçücük köpek de aynı hayatını kaybeden Rolex gibi stüdyonun stresli ortamında mutsuz bir şekilde yaşamaya başlıyor.

kismetseolurkopek5 İnsanoğlunun Gösteriş Hırsı: ‘Kısmetse Olur’un Şanssız Köpeği Rolex

Korktuğu her halinden belli olan küçücük olan bir köpek olan Onay’ın, hayatını kaybeden Rolex ile aynı sorunları yaşamasını ve kendisi için hiç de uygun olmayan bir ortam olan programa katılmasını istemiyoruz!

Kaynak: Ukala Hayvan

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

İnsanlık Dışı Propaganda: Köpeğin Üzerine “Evet” Yazdılar

İnsanlık Dışı Propaganda: Köpeğin Üzerine “Evet” Yazdılar

Bir Hayvan ile Uyuyarak Uykunun En Tatlı Halini Yaşamış 13 Çocuk

Bir Hayvan ile Uyuyarak Uykunun En Tatlı Halini Yaşamış 13 Çocuk