İstanbul Boğazı’nda Rus Askeri Gemisi ile Canlı Hayvan Taşıyan Bir Gemi Çarpıştı

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz girişi açıklarında Rus askeri gemisi ile canlı hayvan taşıyan bir gemi çarpıştı.

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, canlı hayvan taşıyan Togo bayraklı “Youzarsıf H.” adlı 81 metre uzunluğundaki gemi ile “Liman” isimli Rus bayraklı istihbarat gemisi çarpıştı.

istanbul-bogazinda-rus-askeri-gemisi-ile-canli-hayvan-tasiyan-bir-gemi-carpistioc İstanbul Boğazı’nda Rus Askeri Gemisi ile Canlı Hayvan Taşıyan Bir Gemi Çarpıştı

Yardım çağrısı üzerine İstanbul Gemi Trafik Hizmetleri tarafından seyir, can, mal ve çevre emniyetini teminen, kurtarma 3 römorkörü ile “KIYI EMNİYETİ 3”, “KIYI EMNİYETİ 8” ve “KIYI EMNİYETİ 6” hızlı tahlisiye botları olay yerine sevk edildi. Rus askeri gemisinde bulunan 78 personelden 63’ü Kıyı Emniyeti ekipleri, diğer 15’i ise “Youzarsıf H” gemisindeki mürettebat tarafından kurtarıldı. Rus askeri gemisinin bir süre sonra battığı bildirildi.

istanbul-bogazinda-rus-askeri-gemisi-ile-canli-hayvan-tasiyan-bir-gemi-carpisti1 İstanbul Boğazı’nda Rus Askeri Gemisi ile Canlı Hayvan Taşıyan Bir Gemi Çarpıştı

Geminin bağlı olduğu şirketten alınan bilgiye göre, Togo bayraklı “Youzarsıf H.” adlı 81 metre uzunluğundaki geminin 17 personelinin sağlık durumu iyi.

Kaza sırasında gemideki hayvanların da sağlık durumunun iyi olduğu açıklandı.

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Her Fırsatta Annesine Sarılan Koca Bebek Tihon

Her Fırsatta Annesine Sarılan Koca Bebek Tihon

Mimar Sinan’ın Eserlerindeki Gizemli Baykuş Figürleri

Mimar Sinan’ın Eserlerindeki Gizemli Baykuş Figürleri