İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yeni Başkanını Seçecek

İstanbul Veteriner Hekimler Odası’nın 46. Olağan Genel Kurulu 24 Eylül’de gerçekleşecek. 3 grubun yarışacağı kongrede yeni yönetim de belirlenecek.

secim1 İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yeni Başkanını Seçecek

İstanbul Veteriner Hekimleri Odası’nın 46. Olağan Genel Kurulu 24 Eylül Cumartesi günü 13:00-17:00 saatleri arasında Şişli’deki Radisson Blu Hotel’de gerçekleşecek. Oda organları seçimi ise 25 Eylül Pazar günü 09:00-17:00 saatleri arasında Mecidiyeköy Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Odanın mevcut durumdaki başkanı Prof. Dr. Murat Arslan, Katılımcı Demokrat Hekimler Platformu’nun adayı olarak seçimlere katılacak. Demokratik Katılım Grubu adına Prof. Dr. Gülhan Türkay Hoştürk, Çözüm Grubu adına da Prof.Dr. Kürşat Özer başkanlık için yarışacak.

Seçimlerde Demokratik Katılım Grubu olarak yeni dönem için yönetime talip olan Prof.Dr. Gülhan Türkay Hoştürk facebook ve twitter adreslerinden meslektaşlarına seslendikleri video ve slayt broşür mesajları ile seslendi.

demokratik-katilim-grubu1 İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yeni Başkanını Seçecek

Demokratik Katılım Grubu’nun veteriner hekimlere duyurusu şöyle: ”Demokratik Katılım Grubu oda seçimlerine yönelik olarak kurulmuş geçici bir topluluk değildir. Düzenli toplantılarını “forum” biçiminde yapan grubumuz doğrudan demokrasiyi hedefler ve kararlarını oy birliğiyle almayı önemser. Yaşamın her alanında meslektaşlarımızla yan yana gelmek, birlikte düşünmek, harekete geçmek birinci önceliğimizdir çünkü birlikte değiştirebiliriz.”


Seçimlere katlan bir diğer grup olan Çözüm Grubu’nun adayı Prof. Dr. Kürşat ÖZER, açıklamasında şunları söyledi…

anasayfa-secim İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yeni Başkanını Seçecek

“Bilindiği üzere 20 yıldan fazla süredir devam eden mesleki sorunların çözülememesinde mevcut  yönetim ve diğer aday olan meslektaşlarımızın sorumluluğu, yetersizliği ve ilgisizliği bulunmaktadır. Yıllardır birbirinin içinden türeyen, istikrar sürmeli diyen ancak çözüm üretmenin ne yazık ki çok uzağında olan mevcut ve önceki yönetimlerin istikrar anlayışı, kendi kendilerini tekrarlamanın ve mesleki menfaatlerini ön planda tutan çalışmalar yerine basit hesaplar peşinde koşarak sürekli birbirleriyle uğraşmanın ötesine geçememiştir.”


Odanın mevcut durumdaki başkanı ve Katılımcı Demokrat Hekimler Grubu adayı Prof. Dr. Murat Arslan İstikrar için yeniden aday olduğunu açıkladı.

14292331_10209282006481685_3705697745488524701_n İstanbul Veteriner Hekimler Odası Yeni Başkanını Seçecek

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Kediler Neden Yağmuru İzlemeyi Sever?

Kediler Neden Yağmuru İzlemeyi Sever?

Medyanın Nefreti Dehşet Saçtı!

Medyanın Nefreti Dehşet Saçtı!