İtalya’da Deprem Enkazından Kurtarılan Köpek: Romeo

İtalya’daki depremde yıkılan evin altında kalarak öldü zannedilen Romeo isimli köpeğin bulunması sadece insan dostlarını değil tüm İtalyanları sevindirdi.

ıtalya-deprem-2 İtalya’da Deprem Enkazından Kurtarılan Köpek: Romeo

İtalya, “Romeo” isimli köpeği konuşuyor. 293 kişinin yaşamını yitirdiği depremin üstünden tam 10 gün geçmesine rağmen göçük altından canlı çıkarılan Golden cinsi köpek, tüm İtalyanlara moral oldu.

ıtalya-deprem-3 İtalya’da Deprem Enkazından Kurtarılan Köpek: Romeo

24 Ağustos’ta meydana gelen büyük depremden tam 10 gün sonra, arama kurtarma ekipleri Golden Retriever cinsi bir köpeği göçük altından canlı çıkarmayı başardı.

Depremin en çok zarar verdiği kasabalardan Amatrice’de, tamamen yerle bir olan evlerinden geriye kalanları toplamak için bölgeye giden bir aile, göçük altında kalan “Romeo” isimli köpeklerinin halen havladığını duyunca hemen yetkililere haber verdi.Bunun üzerine bölgeye gelen ekipler, köpeği sıkıştığı yerden çıkarttı.

ıtalya-deprem-6 İtalya’da Deprem Enkazından Kurtarılan Köpek: Romeo

Moloz yığınlarının altında 10 gün geçirmesine rağmen gayet sağlıklı görünen köpek, yaşadıklarını kavrayabilmek için merakla sağa sola koşturdu.

“Romeo” sadece evleri yıkılan sahiplerine bir teselli olmakla kalmadı, aynı zamanda tüm İtalyanlara da moral kaynağı oldu.

Başkent Roma’nın 150 kilometre kuzey doğusunda meydana gelen 6,2 büyüklüğündeki depremde en az 293 kişi yaşamını yitirmişti.

Kaynak: NTV

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Pandalardan Sonra Goriller ‘Kırmızı Liste’de

Pandalardan Sonra Goriller ‘Kırmızı Liste’de

Avustralya’da ‘Saksağanların Saldırı Sezonu’ Başladı

Avustralya’da ‘Saksağanların Saldırı Sezonu’ Başladı