İzmir’de 6 Kaz İşkence ile Öldürüldü

İzmir’de 6 Kaz İşkence ile Öldürüldü

İzmir’in Foça ilçesinde, Aynur Sazcı’ya (55) ait 6 kazın farklı zamanlarda ve farklı şekillerde öldürülmesinin ardından jandarma çalışma başlattı. Bir kazın asit dökülerek, birinin gözleri şişle oyularak, 3 kazın ise fare zehri karıştırılmış ekmekle öldürülmesi bölgede yaşayanların tepkisini topladı.

Olay, saat 17.00 sıralarında Fevzi Çakmak Mahallesi Soğuk Sokak’ta meydana geldi. Yol kenarında birbirine 3 metre mesafede 2 kazı cansız halde görenler durumu jandarmaya bildirdi. İhbar üzerine olay yerine gelerek inceleme yapan jandarma, kazların bölgede yaşayan emekli işçi Aynur Sazcı’nın beslediği 21 kazdan 2’si olduğunu belirledi. Ayrıca kazlardan 1’inin asit içerikli sıvı dökülerek öldürüldüğü tespit edildi. Jandarma diğer kazın ölüm nedenini ve olayı gerçekleştirenleri belirlemek için çalışma başlattı.

İzmir’de 6 Kaz İşkence ile Öldürüldü

YAKALANMASINI İSTEDİ

Daha önce de farklı zamanlarda 3 kazın daha fare zehri karıştırılmış ekmekle öldürüldüğü, 1 kazın ise gözünün şişle oyularak kör edildiği söylenirken, bölgede kazlara yönelik yapılanlar halkın tepkisini topladı. Aynur Sazcı’nın oğlu Tolga Güleri (26), “Anneme ait kazlara yapılan saldırı ilk değil. Daha önce de 3 kazımız fare zehirli ekmek verilerek öldürüldü. 1 hayvanımızın ise gözü şişle çıkartıldı. Jandarma ekipleri suçlunun kim olduğunu araştırıyor. Bir an önce yakalanmasını ve cezasını çekmesini istiyorum” dedi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmir’de 6 Kaz İşkence ile Öldürüldü

“Miya ve Gofret”in Öğrencilerle Sevgi Dolu Dostluğu

İzmir’de 6 Kaz İşkence ile Öldürüldü

Bülent Ersoy’dan Hayvanseverlere: Bunlar Hayvanla Öpüşen, Salyalarıyla Oynayan İnsanlar Ama Yine de Saygı Duymak Gerekir