İzmirli Avukat, Assange’a Yavru Kangal Göndermek İstiyor

Wikileaks belgelerini paylaştıktan sonra Ekvador Büyükelçiliği’nde yaşamak zorunda kalan Julian Assange’a çocuklarının kedi ‘hediye etmesi’nden sonra İzmirli Avukat Senih Özay da, yalnızlığına ortak olması için kangal cinsi köpek ‘hediye etme’ talebinde bulundu.

izmirlivukat-ajanimo İzmirli Avukat, Assange’a Yavru Kangal Göndermek İstiyor

Julian Assange, Wikileaks belgelerini yayınladıktan sonra tüm dünyada adeta yeni bir dönemi başlatırken bu durum kendisinin de özgürlüğünü kısıtladı. Julian Assange, üç yıldır Ekvador Büyükelçiliği’nde hapis hayatı yaşarken, yalnızlığını unutması için çocukları tarafından yavru kedi hediye edildi. Bu haberin basında yer almasından sonra oyuncu Gupse Özay’ın babası İzmirli Avukat Senih Özay da harekete geçti. Senih Özay, zeki oluşlarıyla bilinen kangal cinsi yavru köpek hediye etmek için büyükelçilik görevlileriyle yazışmaya geçti. Senih Özay, Julian Assange’nin kabul etmesi durumunda yavru köpeği göndereceğini açıkladı.

assangekedi-ajanimo3 İzmirli Avukat, Assange’a Yavru Kangal Göndermek İstiyor

Öğrenci Bülent Uraz’la Ekvador’un Londra Büyükelçiliği’ne mektup gönderen Senih Özay mektubunda şunları yazdı: “Sayın Assange, Wikileaks kurucusu olarak 3 yıl önce dünyadaki yolsuzlukları ortaya dökerek halkları dürtme, uyandırma, aydınlatma çabanız başta ABD olmak üzere büyük devletlerin hoşuna gitmedi ve Londra’daki elçilikte dışarıya adım atmadan yaşamaya çalışmaktasınız. Çabanızı çok değerli bularak çocuklarınızın size gönderdiği kedi yanında koşullarınız uygunsa size Türkiye’den gerçek bir kangal yavrusu yollamayı ve selamlamayı düşünüyoruz”

 

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Tiyatrohane’den Her Patiye Bir Hane

Tiyatrohane’den Her Patiye Bir Hane

Kedi ile Köpeğin Sokaktaki Dostluğu

Kedi ile Köpeğin Sokaktaki Dostluğu