Kıbrıslı Hayvanseverler Kermeslerde Buluşuyor

Kıbrıslı Hayvanseverler Kermeslerde Buluşuyor

Kıbrıslı hayvanseverler sokak hayvanları yararına düzenlenen kermeslerde buluşuyor.

Kıbrıs’ın Gazimağusa ve Girne şehirlerinde 4 Mart Cumartesi günü sokak hayvanları yararına kermes düzenlenecek.  Girne Belediyesi, Kıbrıs Hayvan Hakları Derneği ve 19 Mayıs Türk Maarif Koleji (TMK) Sokak Canları Kulübü işbirliğinde, saat 14.00’te Ramadan Cemil Meydanı’nda kermes ve sokak kulübeleri boyama etkinliği düzenleniyor.

kibris-kermes Kıbrıslı Hayvanseverler Kermeslerde Buluşuyor

Girne Belediyesi’nden verilen bilgide, doğa, insan, çevre ve hayvan sevgisine dikkat çekilecek etkinlikte, sokak köpekleri için belediye tarafından geçtiğimiz aylarda sokaklara yerleştirilen beyaz kulübelerin boyanacağı, aynı zamanda düzenlenecek kermeste elde edilecek gelirin sokak köpekleri için kullanılacağı belirtildi.

kibri-kermes2 Kıbrıslı Hayvanseverler Kermeslerde Buluşuyor

Aynı gün Gazimağusa Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren Mağusa Gelişim Akademisi (MGA), Sokak Hayvanları Yardım Gönüllüleri ile işbirliğinde “Onlar Bize Emanet” sloganıyla sokak hayvanları yararına kermes düzenliyor. Gazimağusa Belediyesi’nden verilen bilgiye göre, MGA Tesisi’nde 4 Mart Cumartesi 11.00 ile 18.00 saatleri arasında ikinci el kitap satışı yapılacak. Kermesten elde edilecek gelir, Gazimağusa Belediyesi’nin sokak hayvanlarına yönelik yaptırdığı Hayvan Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezi’nde köpeklerin yem ve bakım ihtiyaçlarının karşılanmasında kullanılacak.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Köpekler Kısırlaştırılmalı mı?

Köpekler Kısırlaştırılmalı mı?

Beyazlama Hastalığına Yakalanmış 20 Hayvan

Beyazlama Hastalığına Yakalanmış 20 Hayvan