Konya’da Köpeği Diri Diri Yaktılar

Konya’nın Akşehir ilçesinde bir köpek diri diri yakılarak öldürüldü.

Konya’da Köpeği Diri Diri Yaktılar

Akşehir Seyran Mahallesi Zümrüt Camii‘nin yanındaki ormanlık arazide dün akşam saatlerinde Akşehir sokak hayvanları koruma gönüllüsü Yücel Türkcan‘ın sahip çıktığı köpek kimliği belirsiz kişilerce yakıldı.

Konya’da Köpeği Diri Diri YaktılarHabertürk’ten Mehmet Andaç’ın haberine göre, can havliyle sağa sola kaçmaya çalışan köpek ile birlikte otlar da yandı. Durumu fark eden vatandaşların haber verdiği Türkcan gözyaşlarına hakim olamadı. Bunun bir vahşet olduğunu belirten Türkcan “Burada bu hayvanı yakmışlar. Yazıklar olsun! İnsanlıktan utanın. Allah kahretsin bunu yapanı. Cayır cayır yakmışlar. Ben yaşatmak için çalışırken, yavruyken ben baktım büyüttüm, mama verdim yedirdim. Bu kadar mı vahşileştiniz? Bunu yapan insan olamaz” dedi.

Konya’da Köpeği Diri Diri Yaktılar
Olay yerine gelen polis ekipleri, yaptığı incelemelerin ardından köpek ilçe çöplüğüne götürerek gömüldü. Polis, hayvanı vahşice öldüren kişi ya da kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Köpeğe sahip çıkan Yücel Türkcan sosyal medya hesabından köpeğinin yanmış fotoğraflarını paylaştı. Fotoğrafları gören vatandaşlar olaya tepki gösterdi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Konya’da Köpeği Diri Diri Yaktılar

Odunpazarı’nın Köpeklerini Bu Kez Çocuklar Doyurdu

Konya’da Köpeği Diri Diri Yaktılar

Koruma Altındaki Vaşak, Cani Avcılar Tarafından Öldürüldü