Köpek Üretim Çiftliklerine Dikkat Çeken Kampanya: Yavru Köpekler Nereden Gelir?

Washington merkezli hayvan hakları örgütü Humane Society o the US (HSUS), ABD’de 12 yıldır kutlanan Ulusal Köpek Günü sebebiyle ‘köpek üretim çiftlikleri’ne dikkat çeken bir reklam filmi hazırladı.

köpekgünü Köpek Üretim Çiftliklerine Dikkat Çeken Kampanya: Yavru Köpekler Nereden Gelir?

2004 yılından bu yana her yıl 26 Ağustos tarihinde gerçekleştirilen Ulusal Köpek Günü, 12. kez, tüm köpek türlerinin karşı karşıya olduğu sorunlara dikkat çekmek için hazırlanan çalışmalarla kutlanıyor. Bu gün kapsamında ele alınan sorunlardan biriyse, hiç şüphesiz, İngilizcede ‘puppy mill’ olarak bilinen köpek üretim çiftlikleri.

Yaklaşık 10 bin adet köpek üretim çiftliğinin bulunduğu ABD’de yavru köpeklerin hayatlarının ilk günleriyle birlikte çekmeye başladıkları çileye dikkat çekmek isteyen Washington menşeli hayvan hakları organizasyonu Humane Society of the US (HSUS), insanları köpek üretim çiftliklerine rağbet etmemeye çağırdıkları bir reklam filmi hazırladı.

Çocuklara yavru köpeklerin nerede geldiğini soran ve onlardan gelen yaratıcı cevapları üzücü gerçeğin sert sıradanlığıyla hedef kitlesine ulaştıran film, reklam ajansı Rokkan imzası taşıyor.

Kaynak: MediaCat – Arzu Nilay Kocasu

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Birbirinden İlginç Köpekbalığı Desenli Ürünler

Birbirinden İlginç Köpekbalığı Desenli Ürünler

Trafik Kazalarına Karşı İneklerin Boynuzlarına Fosforlu Bant Uygulaması

Trafik Kazalarına Karşı İneklerin Boynuzlarına Fosforlu Bant Uygulaması