Mahallenin Yaşlı Köpeği Ozi’ye Her Akşam Yer Yatağı Hazırlayan Esnaf

Samsun’da bir taksici esnafı 7 yıldır her akşam sokak köpeğine döşek seriyor. Rahat yatağa alışan sokak köpeği, her akşam yerine yatıp uyuyor.

“Ozi” duyarlı vatandaşlar sayesinde diğer sokakta yaşayan diğer köpeklere nazaran daha iyi bir hayat sürüyor. Yaşlı köpek, kendisine sahip çıkan esnaflar tarafından “el bebek gül bebek” bakılıyor. Soğukta beton üstünde yatmayı sevmeyen Ozi’ye esnaflar her gece battaniyenin üstüne yorgan sererek yer yatağı yapıyor. Yatağının yapılmasını sabırla bekleyen yaşlı köpek, daha sonra yorganın içine girerek uyuyor.

İlkadım ilçesinde sosyal medyaya yansıyan görüntüler büyük dikkat çekti. Esnafların sokak köpeğine yer yatağı açması ve köpeğin de bu yatağa girerek uyuması vatandaşların büyük ilgisini çekti. Köpeğin yatağının yapılmasını bekledikten sonra içine girerek uyuması sosyal medya mecralarında 100 binlerce kez izlenilerek paylaşıldı. Köpeğe yıllardır yer yatağı yapan esnaflar ise hayvanlara sahip çıkmanın tarif edilemez bir mutluluk olduğunu söylediler.

Mahallenin Yaşlı Köpeği Ozi’ye Her Akşam Yer Yatağı Hazırlayan Esnaf
Her gün köpeğe yer yatağı yaptığını ifade eden taksici Murat Akkoyun, “Ozi’ye bakıyoruz. Evimizden getirdiğimiz yorgan ve battaniyeyi yere sererek, ona yer yatağı yapıyoruz. Hayvan üşümesin diye bunu yapıyoruz. Sonuçta hayvanlar da bir can taşıyor. Elimizden geldiği kadar sokak hayvanlarına bakmaya çalışıyoruz. Yatak yaptığımız köpek de 7 senedir yanımızda duruyor. Devamlı yatak yaptığımız için de yorgan ve battaniyeye alıştı. Biz de Allah’ın sessiz kullarına yardımcı oluyoruz. Gece taksiciliği yapıyorum. Akşamdan sabaha kadar sokakta oluyorum. Bu yüzden sokakta kalan hayvanların halinden biraz anlıyoruz. Ozi de bizim yanımızda oluyor. Ona da hep yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

Mahallenin Yaşlı Köpeği Ozi’ye Her Akşam Yer Yatağı Hazırlayan Esnaf
Videoyu çekip sosyal medyaya yükleyen esnaf Erbay Oral ise, “Soğuk kış günlerinde insanların sokak hayvanlarına biraz daha duyarlı olmasını istiyoruz. Yemeklerini eksik etmesinler ve ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışsınlar. Çektiğimiz videoyu insanlar izlesin diye çekmedik. İçimizden gelen sevgiyi yansıtmak için çektik. Videonun bu kadar çok kişi tarafından izlenmesine de memnun olduk. İnşallah inşalar hayvanlara karşı daha fazla duyarlı olurlar” diye konuştu.
Sokak köpeği Ozi, 7 yıldır her gece kendisine yapılan yer yatağına girerek, sıcak yorgan altında uyuyor.

Mahallenin Yaşlı Köpeği Ozi’ye Her Akşam Yer Yatağı Hazırlayan Esnaf

İlgili Haberler

Yorumlar

Yorum Ekle
  1. Bütün sokakta yaşayan canlara Ozi yi koruyup kollayan insanlar gibi güzel gönüllü gerçek insanlar nasip olsun ki,bu dünya daha yaşanabilir hale gelsin…Helal size Samsunlu taksici esnafı KAZANDIĞINIZ HERBİR KURUŞ…

  2. Hayat paylaşınca guzel kimle ne paylastigin onemli degil onemli olan sorgusuzca paylasmak..dunya bu gibi insanlar oldukca yasanasi bir hal aliyor..Allah bin kere razi olsun ve kat kat onunuze cikartsin insallah..bunca zulmun bunca canavarlarin arasinda olunca videoyaya gulumsedim benide mutlu ve umutlu ettiniz tesekkurler…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Mahallenin Yaşlı Köpeği Ozi’ye Her Akşam Yer Yatağı Hazırlayan Esnaf

Ankara’da Katliam: 14 Kuş ve 6 Köpeği Zehirleyerek Öldürdüler!

Mahallenin Yaşlı Köpeği Ozi’ye Her Akşam Yer Yatağı Hazırlayan Esnaf

Kamyon Çarpması Sonucu Yaralanan Kızıl Şahin Duyarlı Aile Sayesinde Kurtarıldı