Makam Odasında Bir Karga: Edgar

Makam masasında kargayı görenler şaşırıyor. Bir apartman boşluğunda ayağı kırık bir halde bulunan ve vatandaşlar tarafından kurtarılarak belediyeye getirilen karga, Belediye Sağlık İşleri Müdürü Uzman Veteriner Hekim Berna Arıkan tarafından koruma altına alındı

Makam Odasında Bir Karga: Edgar

Balıkesir‘in Edremit ilçesinde yuvasından düşen ve bir vatandaş tarafından belediyeye teslim edilen bir aylık karga yavrusunun bakımını Belediye Sağlık İşleri Müdürü Uzman Veteriner Hekim Berna Arıkan üstlendi. Arıkan ile makamda duran karga Edgar görenlerin büyük ilgisini çekiyor.

Makam Odasında Bir Karga: Edgar

Bahar aylarının hayvanlar için yavrulama dönemi olduğunu hatırlatan Belediye Sağlık İşleri Müdürü Uzman Veteriner Hekim Berna Arıkan, yalnız görülen yavruların hemen koruma altına alınıp, bir süre izlenmesi ve annelerinin gelmesinin beklenmesi gerektiğinin altını önemle çizdi. Arıkan, “Düşen yavruları hemen alıp eve götürmeyelim. Ebeveynlerinin almasını bekleyelim. Onları doğasından uzaklaştırmayalım” dedi.

Makam Odasında Bir Karga: Edgar

Karga Edgar’ın bir apartman boşluğunda ayağı kırık bir halde bulunduğunu ve vatandaşlar tarafından kurtarılarak birimlerine getirildiğini ifade eden Arıkan, “Sokak hayvanları ile ilgileniyoruz. Sokak hayvanı deyince sadece kedi ve köpek ile işimiz bitmiyor. Atlarımız var. Böyle arada öksüz yavrularımız var. Kuşlarımız var. Burada aklınıza gelebilecek her türlü hayvan ile ilgileniyoruz. Karganın ismi Edgar. Biz bu ismi ona çok yakıştırdık. Beş altı katlı bir apartmanın havalandırmasından aşağıya düşmüş. Vatandaşlar bulmuşlar. Sol bacağı kırıktı. Bize yaklaşık 10 gün önce geldi. Tam tüylenmemişti. Bacağı kırıktı. Ama çok iştahlı idi. O yüzden biz onu beslemeye başladık. Şimdi ayağını da kullanıyor.”dedi.

Makam Odasında Bir Karga: Edgar

İlgili Haberler

Makam Odasında Bir Karga: Edgar

Hayatını Kaybeden Oyuncu Arda Öziri’nin Kedi ve Köpeğine Arkadaşları Sahip Çıktı

Makam Odasında Bir Karga: Edgar

4 Aylık Köpeğe Tecavüz Videosunu Paylaşan Şahsa Verilen Ceza Hayvan Hakkı Savunucularını Ayağa Kaldırdı