in

Milliyet Yazarı Hakkı Öcal’dan Skandal Paylaşım:”Hayvanını Evde Sev, İtlaf Geri Gelmeli”

Milliyet Gazetesi Yazarı Hakkı Öcal skandal sözleriyle, hayvan düşmanlığının eğitim, statü ve gelirle alakalı olmadığını bir kez daha kanıtladı.

Milliyet Gazetesi Yazarı Hakkı Öcal‘ın, Erzurum Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü‘nün paylaştığı gönderiye yaptığı yorum kan dondurdu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Hayvanseverler Kulübü Twitter hesabından, ‘Hayvanseverler Kulübü’ yazılı pankartı tutan kulüp üyesi öğrencilerin fotoğrafı paylaşıldı. Gazeteci Hakkı Öcal aynı fotoğrafı kendi hesabından şöyle paylaştı. “Hayvanını evinde sev. Sokaktaki hayvan, insanlık göstergesi değildir.İtlaf geri gelmeli.”

Açıkça hayvanları hedef gösteren Öcal, sadece hayvan aktivistlerinin değil vicdanı olan herkesin tepkisini çekti. Bu yorumdan daha kötüsü ise, İtlaf yani ‘toplu katliam’ kelimesi ile insanlık kelimesini aynı cümlede kullanan vicdanı kıt gazeteci Öcal’a destek veren insanların da olması. Dünyayı sadece kendine ait zanneden, hayvansız sokakları medeniyet göstergesi zanneden, açıkça hayvan katliamını yani cinayeti destekleyen bu zihniyet maalesef Türkiye’nin en çok okunan gazetelerinin birinde köşe yazısı yazıyor.

Sayın Öcal maalesef sizin egonuzu ele geçiren zihnyetiniz yüzünden itlaf bu ülkeden hiç gidemedi. Bu ülkede hayvanların yaşadığı problemlere uzak olduğunuzdan bundan haberdar olamayabilirsiniz Ancak her yıl belediye eliyle onlarca hayvan öldürülüyor. Sizce insanlık göstergesini sokağımızdaki hayvanlar mı yoksa onlara tecavüz eden, öldüren insanlar mı bozar? Sizce insanlık göstergesinin yeterince yerine getirilmesi için bu hayvanlardan mı yoksa bu sapıklardan mı kurtulmalıyız?

Kendini şiir sever olarak tanıtan şahsa öğrenciler bir çağrıda bulundu #hakkıocalsevgiyitat

 

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

twenty − six =

Loading…

Yorumlar

Belçika’da Hayvan Partisi Kuruldu

Köpeği Otomobilin Dikiz Aynasına Bağlayıp Koşturan İki Kardeşe Para Cezası