Miniklerin Sergilediği Tiyatroda Bilet Yerine Mama Toplandı

Muğla’nın Bodrum İlçesi’ndeki Umurça İlkokulu öğrencileri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında drama eğitiminde hazırladıkları oyunları sokak hayvanları yararına sahneledi. Tiyatroyu izlemeye gelen izleyicilerden bilet yerine toplanan mamalar hayvan barınağına teslim edilecek.

bodrum-ajanimo1 Miniklerin Sergilediği Tiyatroda Bilet Yerine Mama Toplandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanan “Okullar Hayat Olsun” projesi kapsamında Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu’nda verilen drama eğitimine katılan Umurça İlkokulu 4-A sınıf öğretmeni Hülya Erkıral, okul öğrencilerine de eğitim verdi. Drama eğitimi sonucunda ortaya çıkan tiyatro gösterisi ise sosyal sorumluluk projesine dönüştürüldü.

bodrum-ajanimo2 Miniklerin Sergilediği Tiyatroda Bilet Yerine Mama Toplandı

Bilet satışı yapılmayan gösteri için farklı bir yöntem uygulanarak, çocukların sokak hayvanlarıyla olan ilişkilerini iyi yönde etkilemek için, oyunu izlemek isteyenlerden bilet yerine, sokak hayvanları için mama getirmeleri istendi. Oyunu izlemeye gelenler kedi ve köpek maması getirdi.

bodrum-ajanimo4 Miniklerin Sergilediği Tiyatroda Bilet Yerine Mama Toplandı

Hülya Erkıral, “Okulda gerçekleşen drama eğitimi soncunda ortaya çıkan tiyatro oyunlarını sahneleme kararı aldık. Aynı zamanda bu çalışmayı sosyal sorumluluğa dönüştürdük. Hem sokak hayvanlarına bir faydamız olacak, hem de çocukların sokak hayvanları ile iletişimini geliştirmeyi hedefledik. Tiyatroyu izlemek isteyenlerin getirdiği mamaları, yine çocuklarımız ile birlikte, barınağa teslim edeceğiz” dedi. Proje kapsamında birer kiloluk 50 torba kuru mama, 250’şer gramlık 10 kutu yaş mama toplandı.

bodrum-ajanimo3 Miniklerin Sergilediği Tiyatroda Bilet Yerine Mama Toplandı

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Odunpazarı Belediyesi Sokak Hayvanları için Çalışan Personelini Eğitti

Odunpazarı Belediyesi Sokak Hayvanları için Çalışan Personelini Eğitti

Dokunmatik Ekranlara Özel Kedi Kuyruğu

Dokunmatik Ekranlara Özel Kedi Kuyruğu