Muğla’da Barınaktaki Hayvanlar Soğuk Su Sistemiyle Serinletiliyor

Muğla’nın Marmaris ilçesinde, Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi’nde bulunan hayvanlar, yaz sıcaklarında yüksek basınçlı soğuk su sistemi ile serinletiliyor.

Muğla’da Barınaktaki Hayvanlar Soğuk Su Sistemiyle Serinletiliyor

one-cıkan-hayvan Muğla’da Barınaktaki Hayvanlar Soğuk Su Sistemiyle Serinletiliyor

Havaların 40 derece civarı seyrettiği Marmaris’te, aşırı sıcaklardan insanlar gibi hayvanlar da olumsuz etkileniyor. İsminin açıklanmasını istemeyen bir hayırsever vatandaşın Marmaris Belediyesi Hayvan Barınağı‘na yaptırdığı yüksek basınçlı soğuk su püskürtme sistemi ile barınakta kalan hayvanlar daha serin bir ortama kavuştu. Marmaris Belediyesi Hayvan Rehabilitasyon Merkezi yetkilisi Tülay Yıldız, “Marmaris yaz aylarında bildiğiniz gibi çok sıcak oluyor. Karantina bölümümüzde en sıcak alan. Bir türlü serinletemediğimiz bir yer. Esinti olmadığından ne kadar su ve küvette koysak hayvanlar sıcaktan olumsuz etkileniyordu. Bu soğuk buhar hayvanlarımıza çok iyi geldi. Bütün gün altlarında oynuyorlar. Rahat nefes almaya başladılar.” dedi.

hayvanlara-serın-su-3 Muğla’da Barınaktaki Hayvanlar Soğuk Su Sistemiyle Serinletiliyor

Türkiye’de benzer bir sistemin Antakya’da da bulunduğunu kaydeden Yıldız, “Sanıyorum bu ikinci oluyor. Hayırsever vatandaşımız sayesinde şimdilik karantina bölümümüzü serinletiyoruz. Diğer kısımlar içinde malzememiz mevcut, yeni yardımlarla da diğer kısmı tamamlamak istiyoruz. Diğer bölümlerde de fıskiye sistemi ile serinletme yapıyoruz.” diye konuştu.

Hayırseverlere seslenen Yıldız, açık alanlarda serinlemede kullanılan bu sistemin yüksek maliyetli olması sebebiyle, yardımlara devam etmelerini istedi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Muğla’da Barınaktaki Hayvanlar Soğuk Su Sistemiyle Serinletiliyor

6 Soruda Dünyayı Saran Pokemon GO Çılgınlığı

Muğla’da Barınaktaki Hayvanlar Soğuk Su Sistemiyle Serinletiliyor

Keçiler İnsanlarla Evcil Hayvanlar Gibi İletişim Kurabiliyor