Okan Üniversitesi Kampüsünden Alınan Portakal Köpek Nerede?

8 Haziran 2017 tarihinde Okan Üniversitesi Tuzla kampüsünün bahçesinden belediye ekiplerince uyuşturularak “bakım yapacağız” bahanesi ile alınan Portakal isimli köpek o günden beri bulunamıyor, köpeklerini geri isteyen üniversite çalışanları ve öğrenciler Portakal’ın akıbetinden endişeliler.

Okan Üniversitesi Tuzla kampüsünde üniversite çalışanları ile öğrencilerinin bahçede baktığı köpeklerden biri olan Portakal 8 Haziran tarihinden beri kayıp ve öğrenciler her yere başvurdukları halde belediye ekiplerince alındığını iddia ettikleri sevgili köpekleri Portakal’ın akıbeti hakkında hiç bir bilgiye ulaşamamış olmanın üzüntüsünü yaşıyorlar.

Okan Üniversitesi Kampüsünden Alınan Portakal Köpek Nerede?

“Kampüsümüzün en uysal köpeğiydi”

Ajanimo’nun ulaştığı isminin açıklanmasını istemeyen Okan Üniversitesi çalışanı olayla ilgili şunları söyledi; “Portakal bizlerin öğrencilerimizle birlikte kampüs bahçesinde baktığımız köpeklerden biri ve 5 senedir kampüsümüzde yaşıyordu. Kampüs bahçesindeki tüm köpeklerimiz çok uysaldır ancak Portakal en uysal ve sevgi dolu olanlarıydı.” dedi. “Okul yemekhanesi ile anlaşmalıyız ve yemekhanenin artan yemekleri ile beslediğimiz kampüs bahçesindeki köpeklerimizin hepsi aşılı, Portakal da aşılı ve küpeliydi. Öğrencilerimiz kampüs bahçesindeki köpeklerimizin ense damlalarını dahi asla aksatmadan yapıyorlar, yani Portakal sağlıklı ve gayet bakımlı bir köpekti.” dedi.

Okan Üniversitesi Kampüsünden Alınan Portakal Köpek Nerede?

“8 Haziran günü kampüse 2 ayrı belediye ekibi geldi”

Ajanimo’ya konuşan üniversite çalışanı 8 Haziran günü kampüse 2 ayrı belediye ekibi geldiğini, bu ekiplerden birinin Tuzla Belediyesi diğerininse İstanbul Büyükşehir Belediyesi ekibi olduğunu belirterek ” Olaya şahit olan öğrencilerimiz Portakal’a uyuşturucu iğne atıldığını hatta köpeğin iğne yüzünden nasıl çığlık attığını dahi duyduklarını söylüyorlar” dedi. Portakal’ın alınmasına tepki gösterilmesi üzerine belediye görevlilerininbakım yapıp geri getireceğiz” dediğini söyleyen çalışan Portakal’ın zaten gayet bakımlı olduğunun tekrar altını çizdi.

Okan Üniversitesi Kampüsünden Alınan Portakal Köpek Nerede?

Portakal’ı hangi belediye aldı?

Portakal’ı aramak için aralarında ekip kurduklarını, Tuzla Belediyesi ile görüştüklerini belediyenin Portakal’ı kesinlikle biz almadık dediğini belirten çalışan köpeklerini Büyükşehir belediyesinin aldığı kanaatinde olduklarını da sözlerine ekledi.

Okan Üniversitesi Kampüsünden Alınan Portakal Köpek Nerede?

“Gerekli her yere başvurularımızı yaptık”

Kampüse gelen belediye görevlilerinin güvenlik kamerası görüntülerinde açıkça görüldüğünü söyleyen çalışan “okulumuzun hukuk fakültesinden mezun olarak avukat olan bir öğrencimiz Portakal ile ilgili tüm yasal girişimlerde bulunmuştur, Bimer, Cimer her yere şikayetler yapılmıştır, ayrıca cumhuriyet savcılığına da suç duyurusunda bulunulmuştur, ancak ne yazık ki 2 aydan uzun süredir Portakal bulunamamıştır.” diyerek Portakal köpeğin akıbeti hakkında çok endişeli olduklarını ve hem öğrencilerin hem de çalışanların büyük bir üzüntü yaşadıklarını da bir kez daha ekledi.

Kayıp köpek Portakal için açılan imza kampanyasına şuradan destek olabilirsiniz.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

Hakkari’nin Yapışık Dördüz Kedileri Ameliyatla Ayrıldı

Hakkari’nin Yapışık Dördüz Kedileri Ameliyatla Ayrıldı

Kedilerde Güneş Alerjisi Cilt Kanserine Dönüşebiliyor

Kedilerde Güneş Alerjisi Cilt Kanserine Dönüşebiliyor