Oklu Kirpiyi Öldürenler Tutuklandı

Oklu Kirpiyi Öldürenler Tutuklandı

Urfa’nın Siverek ilçesinde, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için koruma altında bulunan oklu kirpiyi köpekle korkuttuktan sonra yuvasından çıkarıp, başını sopayla ezerek öldüren 3 kişi, tutuklanarak cezaevine konuldu.

Siverek’in Aşağı Karacaören Mahallesi’nde birbiriyle akraba olan Hasan D., Adnan D. ile Ekrem D., kırsal alanda fark ettikleri nesli tükenmekte olan oklu kirpiyi, köpekle korkutarak yuvasından çıkardı.

Oklu Kirpiyi Öldürenler Tutuklandı

Başına sopalarla vurdukları ve kaçmaya çalışan kirpinin üzerine köpek salan 3 kişi, daha sonra hayvanı boğazını keserek öldürüldü. Oklu kirpiye yaptıkları işkenceyi kaydettikleri cep telefonu kamerası görüntüsünü sosyal sosyal medyadan paylaşan 3 kişi, görüntüyü izleyenlerin tepkisinin ardından harekete geçen güvenlik güçlerince kimlikleri belirlenerek yakalandı.

Jandarmadaki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen Hasan D., Adnan D. ve Ekrem D., ‘Kara Avcılığı Kanunu’na muhalefet’ ve ‘Hayvanları Koruma Kanunu’na muhalefet’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Oklu Kirpiyi Öldürenler Tutuklandı

Define Bulmak içi Açılan Kuyu Kediyi Canından Ediyordu

Oklu Kirpiyi Öldürenler Tutuklandı

Avcılar, Koruma Altındaki ‘Mahmuzlu Kız Kuşu’nu Vurdu