Olta İğnesi Yutan Caretta Caretta Ölümden Döndü

Bodrum açıklarında olta iğnesi yuttuğu belirlenen caretta caretta cinsi deniz kaplumbağası, Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri tarafından kurtarıldı.

Olta İğnesi Yutan Caretta Caretta Ölümden Döndü

Gündoğan Mahallesi açıklarında, yüzmekte güçlük çeken bir caretta caretta olduğunu fark eden amatör balıkçılar Bodrum AKUT ekibine bildirdi. Botla denize açılan Saadettin Uslu başkanlığındaki AKUT ekibi, olta iğnesi yuttuğu belirlenen 55 santimetre boyunda, 35 kilogram ağırlığındaki deniz kaplumbağasını sudan çıkarttı.

Olta İğnesi Yutan Caretta Caretta Ölümden Döndü Olta İğnesi Yutan Caretta Caretta Ölümden Döndü
Hayvan, tedavisi için Ortaca ilçesi Dalyan Mahallesi’nde hizmet veren Deniz Kaplumbağaları Araştırma ve Rehabilitasyon Merkezi‘ne (DEKAMER) gönderildi. AKUT lideri Saadettin Uslu şunları söyledi: “Birkaç aydır yaralı ve ölmüş caretta carettalarla çok sık karşılaşır hale geldik. Yaralanma ve ölümlerin büyük bölümü insan kaynaklı. Bu deniz kaplumbağası da olta yutmuş. Yapılacak bir operasyonla yuttuğu olta çıkarılacak. İnsanlar tarafından denizlere atılan çöpler ve balıkçı oltaları zaten kısıtlı olan yaşam alanlarını iyice daraltıyor. Şans eseri bulmasaydık ölecekti.”

Olta İğnesi Yutan Caretta Caretta Ölümden Döndü1 Olta İğnesi Yutan Caretta Caretta Ölümden Döndü

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Olta İğnesi Yutan Caretta Caretta Ölümden Döndü

Sokak Patilerine Destek Projesi ile Hayvanların Karnını Doyuran İyi Yürekli Kadın

Olta İğnesi Yutan Caretta Caretta Ölümden Döndü

İnternetten Aldığı Dekoratif Yumurtanın İçinden Deve Kuşu Çıktı