in

Pati Birliği İlk Etkinliğini Beykoz’da Gerçekleştirdi

Sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirmek amacıyla yola çıkan Pati Birliği ilk görevini gerçekleştirdi.

Subaru ve National Geographic işbirliğiyle kurulan ve İstanbul’daki sokak köpeklerinin yaşam koşullarını iyileştirme hedefiyle çalışmalar düzenleyen sosyal sorumluluk projesi “Pati Birliği”, ilk etkinliğini 25 Ağustos Cuma günü Beykoz’da gerçekleştirdi.

26 Ağustos Dünya Köpek Günü öncesinde, Bahçeköy ve Kilyos bölgesinde sokak köpeklerine trafiğin hızlı aktığı ve aydınlatmanın yetersiz olduğu noktalarda fark edilebilmeleri için reflektörlü tasmalar takıldı. Gönüllülerin katılımıyla düzenlenen etkinlikte ayrıca köpeklerin mama, su ve bakım ihtiyaçları da karşılandı. Pati Birliği önümüzdeki günlerde Riva, Göktürk, Kemerburgaz ve Silivri’deki sokak köpekleri için de harekete geçecek.

Pati Birliği İlk Etkinliğini Beykoz'da Gerçekleştirdi

Projenin ikinci aşamasında ise gönüllü hayvanseverler Beşiktaş bölgesindeki köpeklerin beslenme, bakım ve sevgi ihtiyaçlarını karşılamak üzere bir araya gelecekler. Bir mobil uygulama ve çipli tasmalar aracılığıyla yerleri tespit edilen köpeklerin devamlı bakımını yapacak olan gönüllüler, Subaru tarafından köpeklere uygun olarak tasarlanan Subaru XV acil müdahale araçları ile köpeklerin yardımına koşacaklar.

Pati Birliği İlk Etkinliğini Beykoz'da Gerçekleştirdi

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

19 − seven =

Loading…

Yorumlar

Kedilerde Güneş Alerjisi Cilt Kanserine Dönüşebiliyor

Yavru Kedilerde Ağız Kokusu Nedenleri