Pinokyo Köpek Tecavüze Uğradı, Yaşama Tutundu ama Tecavüzcüleri Hala Aramızda

Milas’ta hayvan aktivistlerine gelen bir ihbar üzere bulunduğu yerden alınıp veterinere götürülen köpeğin tecavüze uğradığı ortaya çıktı.

Pinokyo Köpek Tecavüze Uğradı, Yaşama Tutundu ama Tecavüzcüleri Hala Aramızda

2 Şubat tarihinde Milaslı Hayvan aktivistlerine, yol kenarından bir köpeğin yaralı biçimde yattığı ihbarı geldi. Araba çarptığı tahmin edilen köpek veterinere götürülünce acı gerçek ortaya çıktı. Yapılan muayene ve tetkikler sonrası köpeğe araba çarpmadığı tecavüz edildiği belirlendi.

280417tecavuz_1_04a8a Pinokyo Köpek Tecavüze Uğradı, Yaşama Tutundu ama Tecavüzcüleri Hala Aramızda

Milaslı hayvan aktivisti Meliha Tekin, Emek Mahallesi’ndeki Milas-Bodrum karayolu kenarındaki yaralı köpek olduğu ihbarı üzerine olay yerine gitti. Köpeğin anüsünde ve cinsel organında gariplik olduğunu fark eden Tekin, hayvanı özel bir veteriner kliniğine götürdü. Röntgen çekilen ve tedavi altına alınan köpeğin iki ön ayağının kırık olduğu ve tecavüze uğradığı belirlendi.

18191158_10211426159265790_2136845991_n Pinokyo Köpek Tecavüze Uğradı, Yaşama Tutundu ama Tecavüzcüleri Hala Aramızda

“Birden Fazla Sperm Örneği!”

Telefonla görüştüğümüz Meliha Tekin, olayla ilgili suç duyurusunda bulunulduğunu söyledi. Polisin yaptığı incelemede olay yerinde prezervatiflerin bulduğunu ve veteriner muayenesinde, köpeğin üzerinde birden fazla sperm örneği tespit edildiğini açıkladı. Hayvanlara yönelik şiddetin bir adım ötesinin insan oluğunu vurgulayan Tekin bu insanların içimizde olduğunu ve toplum için tehlike arz ettiğini belirtti.

Tekin, kırık bacaklarında atel olan köpeğin moralini yerine getirmek içi ona “tahta bacaklı Pinokyom” diye şarkılar söylendiğini bu sebepten adının Pinokyo olduğunu belirtti.

18155211_10211426156305716_239110182_n Pinokyo Köpek Tecavüze Uğradı, Yaşama Tutundu ama Tecavüzcüleri Hala Aramızda

“Bu Suçu İşleyenler Aramızda”

Telefonla görüştüğümüz Hayvan aktivisti Sabiha Daşdemir, Pinokyo’nun psikolojisinin düzelmeye başladığını ancak sağlıksal olarak zor bir süreçten geçildiğini söyledi. Şuan Meliha Tekin’in evinde kalan Pinokyo ile özle olarak ilgilenildiğini belirten Daşdemir, Bu suçu izleyenlerin aramızda olduğunu, Milas halkının köpeklerden değil bunları yapan insanlardan korkması gerektiğini vurguladı.

 

 

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Pinokyo Köpek Tecavüze Uğradı, Yaşama Tutundu ama Tecavüzcüleri Hala Aramızda

Mimar Sinan’ın Eserlerindeki Gizemli Baykuş Figürleri

Pinokyo Köpek Tecavüze Uğradı, Yaşama Tutundu ama Tecavüzcüleri Hala Aramızda

Köpekler Tarafından Kalçası Isırılan Tosun’a İnternetten Bakıp Yürüteç Yapan Hayvansever Esnaf