Sel Felaketinden Kurtuldular, İlgisizlikten Ölüyorlar

Sel Felaketinden Kurtuldular, İlgisizlikten Ölüyorlar

Mersin’de, Aralık ayındaki sel felaketinde zarar gören Mersin Üniversitesi kampüsünde bulunan geçici hayvan barınağındaki kediler ilgisizlik yüzünden hayatını kaybediyor.

Geçtiğimiz aralık ayında, Yenişehir İlçesi Çiftlikköy Kampüsü içerisindeki kedi evindeki kediler, yaklaşık 1 metreyi bulan sel sularında kaldı. Bazı kediler yukarı doğru kaçıp kurtulurken, 12 kedi hayatını kaybetti.  Kurtulan kediler ise, sel suları ve çamurlar nedeniyle hasta oldu. Aralık ayından bu yana 50 kedi daha hayatını kaybetti.

sel-felaketinden-kurtuldular-ilgisizlikten-oluyorlar Sel Felaketinden Kurtuldular, İlgisizlikten Ölüyorlar

Kedilere sahip çıkılmasını isteyen Hayvan Dostları Derneği Başkanı Nilgün Derviş, “Kedi evimiz, sel felaketinde beklemediğimiz bir durumla karşılaştı. Bu kadar kötü olacağınız düşünemedik ve ciddi bir su baskını yaşadık. Sağlıklı olan kediler yükseklere çıkarak kaçtı ama engelli olanlar ne yazık ki buz gibi sulara yenik düştü. Gönüllüler yiyecek, yatak, yorgan battaniye, ellerine ne geçerse taşıdılar kedi evine” dedi.

sel-felaketinden-kurtuldular-ilgisizlikten-oluyorlar1 Sel Felaketinden Kurtuldular, İlgisizlikten Ölüyorlar

Kedi evinde 500 kedi olduğunu da belirten Nilgün Derviş, “Sel baskının ardından hastalanan 50 kedi daha telef oldu. Fiziki anlamda çok zarar gördük. Benzer bir yağışta aynı şeyler yaşanır. O yüzden su kanallarının açılıp acilen elektik tesisatımızın elden geçirilmesi gerek. Bu şekilde devam edemeyiz” diye konuştu.

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0
Sel Felaketinden Kurtuldular, İlgisizlikten Ölüyorlar

Öğrencilerden Çevre ve Hayvan Dostu Proje

Sel Felaketinden Kurtuldular, İlgisizlikten Ölüyorlar

Nadir Görülen Bitki ve Hayvanları Yurtdışına Kaçırıyorlar