Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi

Rusya’nın başkenti Moskova’daki metronun Arbat-Pokrovskiy hattında faaliyete geçirilen, İngiliz şair William Shakespeare temalı trenin ilk yolcusu bir İngiliz kedisi oldu.

Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi

metrokedi4 Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi

Moskova metrosunun Arbat-Pokrovskiy hattında interaktif ‘Shakespeare’in tutkuları’ sergisinin yapıldığı bir tren faaliyete geçirildi. Ünlü şairin eserlerindeki karakterlerin posterleri ve eserlerinin bazı bölümlerinin semboller ve emojiler kullanılarak anlatıldığı trenin ilk yolcusunun ise safkan bir İngiliz kedisi olduğu belirtildi.

metrokedi-on Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi

Uluslararası kültür ve eğitim kuruluşu British Council’in basın dairesinden bir kaynak, Sputnik’e yaptığı açıklamada “Moskova metrosunun Arbat-Pokrovskiy hattında ‘Metro’da Şiir’ projesinin bir parçası olarak ‘Shakespeare’in tutkuları’ temalı bir tren faaliyete geçirildi. Trende ilk yolculuk yapan yolculardan biri de saf kan bir İngiliz kedisi oldu” ifadelerini kullandı.

metrokedi2 Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi

‘Trendeki şiir kompozisyonuna da uyum sağladı’

Shakespeare temalı ilk trenin mayıs ayında Filevskiy hattında faaliyete geçirildiğini, proje kapsamında ek bir vagon eklenen yeni bir trenin Arbat-Pokrovskiy hattında da çalışmaya başladığını belirtilerek “Trenin ön vagonundaki Shakespeare kedisi resmi sanki canlanmış gibi. Trendeki şiir komposizyonuna da iyi bir uyum sağladı” denildi.

metrokedi3 Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi

Bu arada trenin ilk yolcusunun da bir kedi olmasının da tesadüf olmadığı, trende yer alan posterlerden birinde Shakespeare’in kucağında kedi tuttuğu bir fotoğrafının bulunduğu belirtildi. Nitekim şairin eserlerinde 40’dan fazla kez kedilerden söz ediliyor.

Kaynak: Sputniknews

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi

Astım Hastası Kedi Heidi ve Sevgi Dolu Hikayesi

Shakespeare Treninin İlk Yolcusu Bir İngiliz Kedisi

Burdur Gölü Kuruyor, Kuşlar Gelmiyor