Sokak Hayvanları için Her Çantaya Bir Mama

Manisa Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen, ‘Sokak canları için her çantaya bir mama’ projesiyle kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmamasını önlemek ve hem öğrencileri hem de gençlere hayvan sevgisi aşılanması hedefleniyor.

Sokak Hayvanları için Her Çantaya Bir Mama

Sokak hayvanlarının aç kalmamasını önlemek, çocuklara ve gençlere hayvan sevgisini aşılamak adına Turgutlu Belediyesi Sosyal İşler MüdürlüğüSokak canları için her çanta bir mama’ projesini başlattı. Turgutlu Belediyespor Kulübü oyuncuları ve ilçede çeşitli okullarda eğitim gören öğrencilerin desteğiyle başlayan projede öğrenciler çantalarında bulundurdukları mama paketlerini sokak hayvanlarının aç kalmaması adına hayvanlara veriyorlar.

Sokak Hayvanları için Her Çantaya Bir Mama

Amaçlarının soğuk kış aylarında sokak hayvanlarının aç kalmamasını önlemek olduğunu belirten Sosyal İşler Müdürü Metin Akgül, “Hayata geçirdiğimiz proje ile öğrencilerimize hayvan sevgisini aşılamak en büyük amacımız. Ayrıca soğuk kış günlerinde sokak hayvanlarımız da böylece aç kalmayacak. Projeyi Turgutlu Belediyespor Kulübünün oyuncuları ve ilçemizde eğitim gören öğrencilerimizin de destek vermeleriyle başlatmış bulunuyoruz. Sizlerde bu projede yer alabilir, sokak hayvanlarımızın aç kalmamasını önleyebilirsiniz. Projeye destek vermek isteyenler Sosyal İşler Müdürlüğümüze veya Hayvan Barınağımıza başvurarak mama desteğinde bulunabilirler” dedi.

İHA

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sokak Hayvanları için Her Çantaya Bir Mama

Ömür Gedik’ten ‘Canan Karatay’a: ‘Vicdanı Olmayan Şarlatan’

Sokak Hayvanları için Her Çantaya Bir Mama

Avrupa’da, Plastik Çatal ve Bıçaklar Yasaklanıyor